آذربایجان غربیاجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هاشهرستان هاماکو

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی،
خبرنگاران امید را به جامعه تزریق کنند

به گزارش خبرماکو، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: اولویت خبرنگاران باید تزریق امید، آگاهی به جامعه باشد.

علیرضا نوروزی، در نشست هم اندیشی اعضای شورای تامین با اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی شهرستان ماکو با اشاره به اینکه مشکلات خبرنگاران و فعالین فضای مجازی باید در بین این صنف حل و فصل شود، اظهار داشت: مدیریت فضای رسانه ای بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است ولی مدیریت فضای مجازی برعهده شورای عالی فضای مجازی است، که امید داریم با ایجاد شعبه هایی از این شورا در استان ها بر مدیریت این فضا نظارت کنند.

وی در ادامه از فعالین فضای مجازی خواست تا در چارچوب قوانین فعالیت کنند و با مطالعه صحیح خبر و قوانین پیرامون آن از ایجاد شبهه و تخریب افراد در جامعه جلوگیری کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اینکه متاسفانه طی ادوار گذشته توجه ویژه به خانه مطبوعات نشده بود، افزود: با تدابیر اتخاذ شده و از سر گیری فعالیت خانه مطبوعات استان به استانداردترین شکل امید داریم، شاهد رخداد رویداد های خوبی در این حوزه باشیم.

وی به پالایش اعضاء و بررسی دقیق صحت عضویت اعضای این خانه در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در دوره های مدیریت قبلی متاسفانه به این امر پر اهمیت کم لطفی شده است.

نوروزی همچنین مشکل اساسی نشریات استانی را عدم رعایت قوانین از سوی بعضی نشریات و چاپ خانه ها عنوان کرد و گفت: بعضی از نشریات معدود وجود دارند که صرفا به خاطر چاپ آگهی و دریافت یارانه چاپ فقط چند نسخه از نشریه را چاپ می کنند، که این خلاف قانون است که ما بحث راستی آزمایی نشریات را در دستور کار داریم.

وی گفت: خبرنگاران اگر عضو خانه مطبوعات شوند تمامی فرایند درج خبر به صورت قانونی و با روال کار تخصصی پیگیری می شود، که در صورت هرگونه مشکلات حقوقی خانه مطبوعات در کنار خبرنگار است، خبرنگارانی که عضو خانه مطبوعات نیستند از هیچ امتیاز و مزیت این خانه استفاده نخو اهند کرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + یک =

دکمه بازگشت به بالا