پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

خیّران ۲.۳ میلیارد ریال به بخش سلامت ماکو کمک کردند

خیّران ۲.۳ میلیارد ریال به بخش سلامت ماکو کمک کردند

به گزارش خبرماکو- فرماندار ماکو گفت: مردم خیّر این شهرستان با راه‌اندازی پویش کمک به عرصه سلامت، تاکنون ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به این بخش مساعدت کرده‌اند که این مساعدت همچنان ادامه دارد.

حسین عباسی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از کلینیک موسسه خیریه درمانی ماکو در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: از این میزان، ۲میلیارد ریال برای خرید ۲۰۰ سری کیت حفاظت فردی ایزوله، ۸۰۰ سری لباس یکبار مصرف (گان جراح)، ۱۰ هزار جفت دستکش (۲۰کارتن)، یک‌هزار لیتر الکل، آب‌ژاول و گلیسیرین، ۱۰ هزار عدد ماسک کشی چهارلایه، ۲۰ کارتن (۸۰ گالن) چهار لیتری مایع دستشویی، ۳۰ کارتن مایع سفید کننده به میزان حدود ۴۰۰ لیتر و ۱۲ کارتن دستمال کاغذی به میزان ۵۷۶ بسته هزینه و به بیمارستان ماکو اهدا شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آن، ۱۵ تخت بیمارستانی مکانیکی و برقی پیشرفته با تجهیزات جانبی به تدریج تهیه و به بیمارستان اهدا می شود.

وی از خیرین عرصه سلامت خواست تا کمک های مالی خود را به شماره حساب ۰۱۱۲۹۷۹۱۴۹۰۰۵ و شماره کارت ۵۱۶۸-۹۰۳۳-۶۹۱۶-۶۰۳۷ به‌نام موسسه خیریه درمانی فجر ماکو واریز کنند.

شهرستان ماکو دارای یک بیمارستان با ۱۷۰ تخت در عرصه بهداشت و سلامت است

به گزارش خبرماکو، ماکو در شمال آذربایجان‌غربی قرار دارد و تاکنون ۱۱ مورد کرونا مثبت در این شهرستان تایید شده و از این تعداد نیز هفت نفر بهبود یافته‌اند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در کشورهای مختلف دنیا بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند؛ ماندن در خانه و خودمراقبتی جزو روش‌های پیشگیری در اقصی نقاط جهان به شمار می‌رود.

ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده‌ است تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

منبع : ایرنا