اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

دوره تخصصی امداد و نجات امدادگران شمال آذربایجان غربی در شوط برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شوط گفت: دوره بازآموزی تخصصی امداد و نجات امدادگران شمال آذربایجان غربی در آستانه سال جدید در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش آوای آزاد آذربایجان به نقل از خبرنگار ایرنا، توحید اسماعیل زاده، در مراسم اختتامیه دوره تخصصی امداد و نجات ویژه امدادگران و نجاتگران شهرهای شمال استان آذربایجان غربی به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان افزود:این دوره برای ارائه خدمات بهینه به مسافران و استفاده از عملکرد امدادگران و تجاتگران جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.02

وی اظهار کرد: امدادگران و نجاتگران پنج شهرستان شمال آذربایجان غربی به مدت ۱۰ روز با شرکت در دوره تخصصی امداد و نجات، آموزش های لازم و تخصصی ویژه طرح امداد مسافران نوروزی را در محل جمعیت هلال احمر این شهرستان فرا گرفتند.

وی با اشاره به شرکت ۵۲ نفر از نیروهای امدادی شهرهای شمال استان در این دوره آموزشی افزود: ایجاد زمینه شناخت استعدادها، افزایش هماهنگی در فعالیت های گروهی، آشنایی و روش کار با تجهیزات داخل آمبولانس و خودروی نجات، مروری بر کمک های اولیه و آشنایی با داروهای اورژانسی، ارزیابی صحنه، دسترسی، رهاسازی و خارج کردن مصدوم و اجرای مانور میدانی صحنه تصادف از برنامه های بازآموزی این دوره بود.

رئیس جمعیت هلال احمر شوط همچنین گفت: از شرکت کنندگان در این دوره آزمون کتبی و عملی به عمل آمد و به شرکت کنندگان موفق در آزمون گواهی پایان دوره امداد و نجات اعطا می شود.

اسماعیل زاده اضافه کرد: مسافران قبل از اینکه در جاده ها تردد کنند، باید اصول کمک های اولیه را حداقل فرا گیرند تا در صورت نیاز بتوانند برای خودرو و خانواده خود کمک های اولیه را انجام بدهند.

شهرستان شوط در ۲۴۵ کیلومتری شمال ارومیه مرکز آذربایجان غربی واقع است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا