اخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان هاشوطماکوورزشی

دومین دوره مسابقات کورس (اسب دوانی) منطقه آزاد ماکو

به گزارش خبرماکو ، مدیر اجتماعی ، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو از برگزاری دومین دوره مسابقات کورس (اسب دوانی) منطقه آزاد ماکو خبر داد.
علی فرج پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این مسابقات به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و روز روستا و عشایر در سطح منطقه برگزار خواهد شد.
وی افزود:با توجه به قابلیت‌های منطقه آزاد ماکو در اسب‌سواری و برگزاری این دوره از مسابقات، امید است که این منطقه به قطب سوارکاری آذربایجان‌غربی تبدیل شود.
مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه در دین مبین اسلام نیز به سوارکاری سفارش بسیاری شده است، اضافه کرد: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات تقویت این رشته در منطقه و ایجاد فضایی شاد و تفریحی برای مردم بوده است.
وی گفت: علاقمندان می توانند جهت ثبت نام در این مسابقات با شماره ۰۴۴۳۱۰۰ داخلی ۶۷۰و ۳۲۱ تماس حاصل فرمایند.
فرج پور ادامه داد: شرایط اصلی حضور در این مسابقات داشتن بیمه ورزشی است، که ثبت نام کنندگان با حضور در ادارات ورزش و جوانان سه شهرستان نسبت به بیمه نمودن خود اقدام کنند.
وی اضافه کرد: زمان برگزاری روز جمعه ۱۵مهر ماه در محل میدان طیاره قدیم روبروی شهرک صنعتی ماکو خواهد بود و برندگان با جوایز نقدی تجلیل خواهد شد.
اجرای موسیقی های سنتی و محلی، برگزاری نمایشگاه نان و آش محلی، اجرای مسابقه حرکات نمایشی با اسب، اجرای مسابقه تیراندازی با اسب و اجرای مسابقه کورس (اسب دوانی در دو سطح ۱ و ۲محلی) از چمله برنامه های جانبی در این دور مسابقات اسب دوانی خواهد بود.
به گزارش خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد کشور شامل سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت است.
نخستین دوره مسابقات کورس اسب سواری سال ۱۳۹۶ با حضور ۶۰ سوارکار در منطقه آزاد ماکو برگزار شد.
خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 7 =

دکمه بازگشت به بالا