پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

راه‌اندازی ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی به همت دولت در آذربایجان‌غربی

به گزارش خبر ماکو – استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به توسعه قابل توجه زیرساخت‌های درمانی استان، گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی به اهتمام دولت تدبیر و امید در این استان راه راه‌اندازی ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی به همت دولت در آذربایجان‌غربی اندازی شده است.

محمد مهدی شهریاری روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح پنج پروژه شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو در گفت و گو با خبرنگاران با قدردانی از تلاش‌های کادر درمان در مبارزه با کرونا، بهره مندی از امکانات درمانی مجهز را راهکاری موثر در قطع زنجیره ویروس کرونا دانست و افزود: طی سال‌های اخیر، دستاوردهای خوبی در تامین نیازهای درمانی استان صورت گرفته و باعث شده تا امروز مشکل خاصی در مقابله با کرونا متوجه استان نباشد.

وی با تاکید بر اینکه عبور از وضعیت قرمز آذربایجان غربی از ویروس کرونا منوط به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و اهتمام مدیران در نظارت است، ادامه داد: انتظار می‌رود با رعایت این سه مورد بتوانیم پاسدار تلاش‌های مدافعان سلامت باشیم و با قطع زنجیره انتقال شرایط خوبی را فراهم سازیم.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به عملکرد مطلوب مردم شهرستان ماکو در رعایت دستورالعمل های بهداشتی اظهار داشت: تداوم این روند بسیار سخت است و از مردم خواهش می‌کنیم که از برگزاری تجمع‌های غیرضروری اعم از مجلس ترحیم و عروسی پرهیز کنند تا این وضعیت مناسب پایدار باشد.

با حضور استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط،  پلدشت و مسوولان شهرستانی، پنج پروژه شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماکو از جمله کلینیک تخصصی، مرکز دیالیز، آی سی یو و ساختمان شبکه بهداشت و درمان با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰هزار نفر جمعیت و یک بیمارستان فعال در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.