اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاماکو

رزمایش حمایت‌های روانی پس از بحران در ماکو برگزار شد

به گزارش خبرماکو– رییس جمعیت هلال احمر ماکو گفت: رزمایش حمایت‌های روانی پس از وقوع مخاطرات با هدف افزایش تاب آوری آسیب دیدگان در مدارس این شهرستان اجرا شد.

سجاد اسماعیل زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: همیشه بعد از وقوع هر بحران و حادثه ناگوار کودکان بیشترین آسیب جسمی، روحی و روانی را از این حوادث ناخواسته می بینند، برای کاستن از استرس و اضطراب فشارهای روحی کودکان و نوجوانان حادثه دیده، طرح سفیران حمایت‌های روانی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی به صورت آزمایشی در روستای “گجوت ” شهرستان ماکو اجرا شد.

وی افزود: برگزاری کلاس‌های آموزشی در قالب بازی‌های فکری و سرگرمی، ورزشی، کاردستی و برنامه های آموزشی آشنایی با خطرات مین و کمک‌های اولیه برای کاهش خطرات در مواقع بحرانی از دیگر بخش‌های این مانور آموزشی بود.

رییس جمعیت هلال احمر ماکو ادامه داد: هدف از اجرای این رزمایش، ارتقای آمادگی و توان افزایی تیم حمایت‌های روانی شامل پنج نفر مربی مجرب و آموزش دیده بود.


بیشتر بخوانید: ارائه بیش از ۱۴۸ هزار مورد خدمات پزشکی و پرستاری در درمانگاه هلال احمر ماکو


اسماعیل زاده اضافه کرد: با توجه به حادثه خیز بودن شهرستان ماکو برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی حوادث برای شهروندان، خصوصا دانش آموزان در مدارس بسیار ضروری به نظر می رسد.

به گزارش خبرماکو، شهرستان ماکو در شمال غرب ایران در شمال استان آذربایجان غربی قرار گرفته‌است که از شمال به رودخانه قره سو و کشور ترکیه، از شرق به رودخانه ارس و جمهوری آذربایجان و شهرستان پلدشت و از مغرب به کشور ترکیه و شهرستان چالدران و از جنوب به شهرستان شوط محدود است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

دکمه بازگشت به بالا