آذربایجان غربیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هااقتصادیپلدشتشهرستان ها

روزانه ۳۰میلیارد ریال از فروش سوخت در جایگاههای مرز پلدشت درآمد به خزانه واریز می شود

 مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه ضمن اعلام آمادگی این شرکت بمنظور شبانه روزی نمودن فعالیتهای مرزی گفت: درآمد مرزی کنترل و پایش سوخت کامیونهای خروجی از مرز پلدشت روزانه تا ۳۰میلیارد ریال نیز می رسد که همه وجوه آن به حساب خزانه واریز می شود.

به گزارش خبرماکو، به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه احمد مجرد افزود: استقرار جایگاه سیار سوخت در مرز پلدشت می تواند کمک شایانی بر روند تسریع سوختگیری و پایش کامیون های خروجی از مرز و افزایش درآمد مرزی را داشته باشد.

وی ادامه داد: تعامل و همراهی دستگاههای اجرایی متولی اعم از گمرک، راهداری و حمل و نقل جاده ای و هنگ مرزی در اجرای مصوبات کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق سوخت استان یکی از مهمترین عوامل کاهش میزان قاچاق سوخت است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه اضافه کرد: فروش سوخت در مناطق مرزی یکی از راهکارهای موثری است که می‌تواند برروند کاهش قاچاق فرآوردهای نفتی،‌ با توجه به اختلاف قیمت فاحش آن با کشورهای همسایه بسیار موثر باشد.

مجرد گفت: در حال حاضر روزانه به طور متوسط بالغ بر ۱۵۰ دستگاه کامیون در مرز پلدشت کنترل و فرایند پایش سوخت در آن محل انجام می‌شود.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا