آذربایجان غربیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هااقتصادیشهرستان هاماکو

روزانه ۳۰۰ خودرو در مرز بازرگان پایش سوخت می شوند

به گزارش خبرماکو، مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه گفت: روزانه بطور متوسط ۳۰۰ خودرو در مرز بازرگان کنترل و پایش سوخت می‌شوند.

احمد مجرد در جلسه هم اندیشی آسیب شناسی مبارزه با قاچاق سوخت در مرز بازرگان با بیان اینکه توان عملیاتی کنترل و فروش مرزی در بازرگان بیش از ۵۰۰ خودرو در روز است، اظهار کرد: این شرکت در صورت نیاز گمرک بازرگان می‌تواند این ظرفیت را با ایجاد زیرساخت‌های فنی و عملیاتی افزایش دهد.

 وی با تاکید بر اینکه هر گونه صادرات یا فروش فرآورده های نفتی یارانه‌ای از سهمیه داخل کشور در نقاط مرزی  تحت هر عنوان ممنوع است، افزود: با توجه به حساسیت موضوع قاچاق سوخت در کشور، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه توانسته بصورت شبانه روزی با استفاده از سیستم‌های هوشمند روزآمد و با کاهش نقش اپراتور به عنوان نیروی انسانی میزان قاچاق سوخت از طریق وسایط نقلیه خروجی را به طور چشمگیری کاهش دهد.

مدیر شرکت پخش فرآوردهای نفتی منطقه ارومیه با اشاره به کنترل‌های سیستمی و نرم افزاری در مرزهای سرو، رازی، پلدشت و بازرگان اضافه کرد: افزایش کنترل‌های الکترونیکی در پایش سوخت در مرزها و سیستمی شدن فرایند فروش سوخت مرزی سلامت اداری را افزایش داده و از تخلفات احتمالی به میزان قابل توجهی می‌کاهد.

گمرک بازرگان بزرگترین مرز زمینی کشور در شمالغرب کشور واقع شده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا