اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

رویداد استارت آپ روستایی آبان امسال در ماکو برگزار می شود

منطقه آزاد ماکو – ماکو – رییس اندیشکده توسعه ای منطقه آزاد ماکو گفت: رویداد استارت آپ روستایی ۲۸ آبان تا اول آذرماه امسال در این منطقه برگزار می شود و قرار است ۲۰۰ نفر در آن مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، علی ملکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پس از رویداد استارت آپ کسب و کارهای آینده روستایی منطقه یک کشور که شهریور سال جاری به میزبانی استانداری قزوین برگزار شد، رویداد منطقه ۲ کشوری با حضور ۲۰۰ نفر در منطقه آزاد ماکو به اجرا در می آید.
وی افزود: فعالان حوزه استارت آپ از استان های البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و همدان با مشارکت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در این رویداد حضور می یابند.
وی هدف از برگزاری این رویداد را شناسایی پتانسیل های حل مساله و همچنین تیم های استارت آپ خلاق جهت ایده پردازی و ارائه راهکار های نوآورانه حول محور های مزیت دار منطقه عنوان کرد و ادامه داد: تیم های برتر رویداد، مجوز استقرار و استفاده از حمایت های یک ساله مرکز نوآوری و شتابدهی هوشمند سازمان منطقه آزاد ماکو را دریافت می کنند.
وی به محورهای اصلی این رویداد استارت آپ اشاره کرد و گفت: فناوری های هوشمند در حوزه کشاورزی و فرآورده های لبنی، سامانه های پلتفرمی حوزه حمل و نقل، ترانزیت کالا و ترانزیت محصولات کشاورزی، نوآوری های حوزه گردشگری به ویژه بوم گردی، دولت الکترونیک و خدمات حوزه فناوری اطلاعات در مناطق روستایی، نوآوری های تولید محتوای چند رسانه ای و صنایع خلاق از جمله انیمیشن و داده های حجیم (Big Data) و تحلیل آن از جمله محورهای این رویداد است.
رییس اندیشکده توسعه ای منطقه آزاد ماکو بیان کرد: علاقه مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.fvillage.ir مراجعه کنند.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو به لحاظ محدوده جغرافیایی شامل شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در منتهی الیه شمال غرب کشور واقع است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومترمربع و جمعیت آن بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، حدود ۲۰۰ هزار نفر است.
منطقه آزاد ماکو به عنوان بزرگترین منطقه آزاد کشور دارای ۱۴۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان و ۱۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − شش =

دکمه بازگشت به بالا