اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

رییس شورای شهر ماکو: بدلیل افزایش عوارض خروج از کشور بیش از ۲هزار نفر مرزنشین بیکارشدند

رییس  شورای شهر ماکو گفت: با گذشت ۵ دوره انتخابات شوراهای شهر هنوز شوراها نوپا هستند.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، عزیز برگ نیی شامگاه روز یکشنبه در آیین بزرگداشت “۹ اردیبهشت” روز شوراها، افزود: موانع سد راه بسیاری وجود دارد که از ارائه خدمات به مردم ما را باز می دارد.

وی اضافه کرد:  شوراها به عنوان خادمین مردم صدای رسای آنها در جهت انعکاس مطالباتشان به مسئولین رده بالا هستند.

وی ادامه داد: وحدت بین مسئولین، لازمه پیمودن قله‌های رفیع موفقیت و ساخت شهری عاری از هرگونه مشکلات است که متاسفانه این امر در شهرستان ماکو به صورت صحیح رویت نمی شود.

وی خاطر نشان کرد: منتخبین مردم طبق قانون اساسی در کنار اجرا وظایف ذاتی، حق دخالت در امورات شهری و شهرداری از جمله معیشت، بهداشت، آموزش و غیره را دارند.

رییس شورای شهر ماکو با اشاره به اینکه عوارض های اخذ شده از سوی شهرداری کفاف و جوابگوی حقوق پول کارگران و کارمندان شهرداری نیست، خاطر نشان ساخت: مسئولین باید همکاری تنگاتنگی با شورا ها و شهرداری داشته باشند.

وی افزود: ۸ ماه از انتخابات شورای شهر می گذرد، ولی تا به امروز نتوانستیم نماینده مردم را از نزدیک دیدار کنیم و مطالبات مردم را به ایشان انتقال دهیم.

وی در پایان ضمن اظهار گلایه از تصویب قانون افزایش عوارض خروجی اظهار داشت:  بیش از ۲۰۰۰ مرزنشین امروزه در نتیجه بی توجهی نمایندگان کشور بیکار هستند و باید در این بحث نگرش مجددی صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،  شهر ماکو یکی از شهرهای استان آذربایجانغربی در شمال این استان با دو کشور ترکیه  و جمهوری خود مختار نخجوان همسایه است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا