اخبار منطقه آزاد ماکوفرهنگی و هنری

ساخت سریال «اوجاداغلار» در ۲۶ قسمت آغاز شد

بخش‌هایی از سریال اوجاداغلار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی ماکو ساخته می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، تهیه کننده سریال «اوجا داغلار» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، اظهار کرد: منطقه آذربایجان غربی از شروع ضبط این سریال در ماکو ازپیشرفت خوبی برخوردار است.

فرزین صالحی هدف از تهیه سریال اوجاداغلار را معرفی ظرفیت‌های تاریخی، طبیعی، انسانی، علمی، عمرانی، اقتصادی، منطقه آزاد ماکو به هموطنان در سایر شهرها عنوان کرد.

وی افزود: این فیلمنامه به زبان ترکی در قالب سریال ۲۶ قسمتی و در مدت ۴۵ دقیقه‌ای ساخته می‌شود.

صالحی با بیان اینکه این سریال با موضوع اجتماعی در حال ساخت است ادامه داد: حدود ۶ ماه برای فیلمبرداری، پیش تولید، تولید، صداگذاری، تدوین و سایر اقدامات زمان پیش بینی شده که ۶۰ نفر به عنوان عوامل اصلی در سریال اوجا داغلار مشغول فعالیت هستند.

تهیه کننده سریال اوجاداغلار، گفت: تمام قسمت‌های این فیلم‌نامه با هدف شناساندن این منطقه آزاد ماکو ضبط و ساخته می‌شود.

تهیه کننده سریال اوجا داغلار بر بومی بودن بازیگران در این سریال تاکید کرد و افزود: در ساخت این فیلم از استعدادهای ماکو به نحو احسن استفاده شده و زمینه ای برای شناسایی و پرورش استعداد های بومی را فراهم کرده است.

صالحی هدف از تهیه بخشهایی از سریال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو گفت: با توجه به ظرفیت های علمی و انسانی و بویژه استعدادهای جوانان موجود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو باعث شد بخشهایی از این سریال را در این دانشگاه تهیه کنیم و یکی از شخصیت‌های اصلی داستان به نام سارا در نقش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو ایفای نقش می کند.

صالحی درباره همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو عنوان کرد: از همکاری‌های صمیمانه رئیس دانشگاه ، دکتر آب برین، معاونان و مدیران دانشگاه که ما را در راستای معرفی هدف متعالی و ظرفیتهای علمی منطقه ماکو تشکر کنم.

هیه کننده سریال اوجاداغلار درباره موضوع سریال گفت: با توجه به پتانسیل موجود در منطقه آزاد ماکو عده ای در این فیلم قصد دارند از موقعیت ماکو سواستفاده و بهره برداری شخصی کنند که فردی با اصالت و بومی ماکو جلوی این سواستفاده‌ها را می گیرد.

رامین اصغری کارگردانی این سریال بر عهده دارد و فرزین صالحی نیز تهیه‌کننده اوجاداغلار است و بابک لطفی خواجه پاشا، منصور باغبان و رامین اصغری از نویسندگان این سریال هستند.

گفت‌وگو از دوستعلی ابراهیم زاده

 

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =

دکمه بازگشت به بالا