اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیشهرستان هاماکو

سازمان منطقه آزاد ماکو در اتمام پروژه های نیمه تمام ماکو مشارکت می کند

به گزارش خبرماکو ؛ مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو  در جلسه بررسی طرح های نیمه تمام منطقه آزاد ماکو با اعلام آمادگی برای اتمام و تسریع پروژه خط دوم انتقال آب به تصفیه خانه آب ماکو اظهار داشت: نیاز است در اتمام این پروژه دستگاههای متولی جدیت لازم را داشته باشند و سازمان نیز به سهم خود در اتمام آن مشارکت می کند.

محمدرضا عبدالرحیمی با تاکید بر ضرورت ارتقای زیرساخت ها و امورزیربنایی و عمرانی منطقه به سطح استاندارد افزود: تکمیل تصفیه خانه و شبکه فاضلاب ماکو و خط انتقال آن ازجمله پروژه هایی است که اتمام آن مطالبه عمومی و جزء خواسته های بحق مردم و همچنین وظیفه قانونی ما در راستای حفظ سلامت مردم و بهداشت محیط زیست منطقه است که متاسفانه پروژه به دلیل محدودیت های مالی طی سال های گذشته به کندی پیش می رفت.

وی با بیان اینکه اواخر سال گذشته با پیگیری‌های به عمل آمده سازمان برنامه و بودجه کشور با استفاده از ظرفیت قانونی ماده ۵۶ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب ماکو موافقت کرد، اضافه کرد: بر اساس این موافقت تکمیل شبکه و تصفیه خانه فاضلاب ماکو با تسهیلات هزار میلیارد ریالی با تضمین بازپرداخت آن از سوی دولت به سرعت قابل انجام خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بر لزوم اجرای خط انتقال ثانویه آب شرب ماکو که شهرستان شوط نیز از آن بهره مند است، تاکید کرد و ادامه داد: اجرای خط دوم آب شرب نیاز به ۳۷۰ میلیارد ریال اعتبار دارد که سازمان منطقه آزاد ماکو آماده مشارکت ۳۰ درصدی است.

وی منبع آب شرب شهر مرگنلر را فاقد اثربخشی و مستلزم اصلاح جدی دانست و افزود: سازمان منطقه آزاد ماکو با تامین مالی آبرسانی به ۲۱ روستای شهرستان ماکو توانست مشکل آب شرب روستاهای واقع در مسیر را حل کند ولی هنوز روستاهایی در شهرستان پلدشت و شهر مرگنلر نیاز مبرم به تامین آب شرب دارند.

وی به مشکل عدم تکمیل آسفالت و اتمام پروژه جاده مرگنلر – پلدشت از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره کرد و اجرای تعهدات این اداره کل در نصب علائم و تابلوهای ایمنی و اجرای نیوجرسی بزرگراه ۵۱ کیلومتری گیت تا ماکو، تکمیل آسفالت پروژه راه روستایی ۴۴ کیلومتری حد فاصل قره تپه و قوری شکاک که توسط سازمان منطقه آزاد ماکو احداث شده را خواستار شد.

وی همچنین به تقویت پوشش آنتن دهی شبکه مخابرات و اینترنت در محدوده منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و افزود: شرایط حاضر به هیچ وجه مطلوب مسیر ترانزیتی بین المللی و البته مراکز صنعتی و خدمات لجستیک منطقه نبوده و مستلزم پیگیری‌های جدی از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و البته همکاری جدی شرکت های اپراتور مخابرات و موبایل می باشد.

در این جلسه مقرر شد هرکدام از دستگاه ها نسبت به ایفای تکالیف و تعهدات خود در ارتباط با پروژه های نیمه تمام حوزه آب و فاضلاب و راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان برنامه و بودجه استان نیز نسبت به تقویت اعتبارات پروژه های مذکور و هرگونه هماهنگی لازم در این خصوص اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: ۱۶میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در ماکو نیاز است


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز ضمن اشاره به اقدامات این اداره کل در حوزه پوشش اینترنتی روستاهای منطقه قول مساعد داد نسبت به موضوع پوشش تلفن همراه و اینترنت منطقه پیگیری جدی تری داشته باشد.

منطقه آزاد ماکو در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده و شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 8 =

دکمه بازگشت به بالا