اخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاشوطفرهنگی و هنریگزارش تصویریماکو

سوگواره تئاتر آئینی و مذهبی منطقه آزاد ماکو برگزار شد

به گزارش خبرماکو، نخستین سوگواره نمایش‌های آیینی مذهبی در ۲ بخش صحنه‌ای، میدانی به همت سازمان منطقه آزاد ماکو و با همکاری ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی ماکو، شوط و پلدشت و دفتر امام جمعه شوط برگزار شد. 

 با هدف بازخوانی هنرمندانه پیام عاشورا و نشر ارزش‌های دینی و اتقلابی و انتقال آن را به نسل جوان این سوگواره به مدت ۲ روز در شهرستان های ماکو و شوط برگزار شد.

امام جمعه شوط در آئین اختتامیه این سوگواره اظهار داشت: این نمایش تئاترها برداشتی آزاد و ذهنی از واقعه و حماسه کربلا است که بازیگران به زیبایی با تلفیق هنر و ورزش به روایت برش‌هایی از وقایع نهضت امام حسین (ع) پرداخته‌اند.

حجت الاسلام محمدرضا جباری با اشاره به نقش تأثیرگذار هنر و هنرمندان متعهد بر جامعه تاکید کرد: هنرمندان متعهد منطقه با بازگو کردن حماسه کربلا به زبان هنر و گسترش فرهنگ عاشورا می توانند تاثیرات بسیاری در جامعه بگذارند.

وی همچنین بر تولید آثار ارزشی و فاخر توسط هنرمندان متعهد نیز اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم این قبیل آثار و توجه به مسائل دینی و ارزشی با حمایت این اداره و سایر دستگاه‌ها توسعه یابد.

به گزارش خبر ماکو، این سوگواره با حضور ۸ گروه تئاتر و حدود ۸۰ بازیگر و عوامل  ۳ نفر داور و ۲نفر بازبین بصورت میدانی و صحنه ای برگزار شد.

در این سوگواری بعد از داوری،  تئاتر گروه آیسا موفق به کسب رتبه اول و تئاتر” خطبه خوانی حضرت زینب(س)”  به کارگردانی “آرزو قاسم زاده” رتبه دوم و تئاتر “رجزخوانی حضرت رقیه و دختر یزید” به کارگردانی پیمان جلیل زاده رتبه سوم را کسب کرد.

لوح تقدیر بهترین کارگردانی نیز به آقایان ناصر نصراله زاده، پیمان جلیل زاده و خانم آرزو قاسم زاده تعلق یافت.

در بخش بازیگری مردان نیز رتبه برتر را آقایان ناصر نصراله زاده، حمید عبدی پور و توحید دلیلی کسب کردند.

رتبه برترین بازیگر زن را نیز خانم ها سهیلا حسنعلی زاده، آرزو قاسم زاده و نیایش رستمی کسب کردند.

همچنین امیررضا اصغرزاده و ستایش تجف زاده به عنوان بازیگران خردسال سوگواره مورد تجلیل قرار گرفتند.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا