پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

شرکت فکا، 2هزار و 280میلیارد ریال در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری می کند

شرکت فکا، ۲هزار و ۲۸۰میلیارد ریال در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری می کند

به گزارش خبر ماکو – شرکت فکا با بیش از ۴۶ سال سابقه فعالیت در زمینه کشاورزی و دامپروری با برند ارس دام آرشام منطقه آزاد ماکو بالغ بر ۲هزار و ۲۸۰میلیارد ریال در حوزه دامپروری در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری می کند.

مدیر پروژه این طرح روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار دشرکت فکا، 2هزار و 280میلیارد ریال در منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری می کنداشت: هم اکنون این پروژه که از اردیبهشت سالجاری شروع به احداث نموده است، با پیشرفت ۵۲ درصدی در حال احداث می باشد.

علیرضا برومند در ادامه با بیان اینکه فاز اول این پروژه از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، افزود: پروژه دامپروری ۱۰ هزار راسی دام سنگین ارس دام آرشام در مساحت ۱۱۶ هکتار در حال احداث است و کل پروژه نیز از پیشرفت ۵۲ درصدی برخوردار است.

وی ادامه داد: این پروژه ظرفیت توسعه به ۱۲هزار راس دام را نیز دارد.

برومند در ادامه با اشاره به اینکه فاز اول این پروژه رو به اتمام است، گفت: این پروژه با میزان سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریالی به عنوان نخستین مجموعه پرورش دام های شیری هلشتیان جرسی در ۳ فاز اتمام و به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر پروژه بیان کرد: محصولات تولیدی این مجموعه شامل ۴۰ هزار تن شیر خام، پرورش یک هزار راس گوساله نر و تلیسه آبستن ۵۰۰راس می باشد، که این تولیدات قابلیت افزایش به ۲ برابر شدن در این مجموعه را دارد.

وی اضافه کرد: با اتمام این پروژه برای ۳۵۰نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد می شود.

به گزارش خبرماکو؛ منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان است؛ این منطقه در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.

مساحت این منطقه حدود چهارهزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.

این منطقه در مجاورت ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰کیلومتر است.


۲۶۰ طرح سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو جانمایی شد

۶۰ مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو صادر شد