آذربایجان غربیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هاشهرستان هافرهنگی و هنریماکو

شهید سلیمانی ولایتمدار با بصیرت و عاشق شهادت بود

به گزارش خبرماکو، نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت:‌ شهید سلیمانی سرباز ولایت و عاشق شهادت بود که پس از سال‌ها مجاهدت در راه خدا و اسلام به آرزوی دیرینه‌اش رسید.

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در نشست بصیرتی علمای اهل تشیع و تسنن در منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه شهید سلیمانی شهادت را درک نموده بود، افزود: عشق به جهاد و شهادت با شناخت عمیق اعتقادی، ولایتمداری، غیرت دینی و شناخت دقیق دشمن از ویژگی‌های مهم شهید سلیمانی بود که باید الگوی کامل برای جامعه ما باشد.

وی اظهار داشت:  اگر انسان بصیرت و بینایی نداشته باشد نمی تواند حق را از باطل در فتنه ها تشخیص دهد و اقدام مردم انقلابی در روز نهم دی ماه سال ۱۳۸۸ تاییدی بر بابصیرت بودن مردم بود.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه برای سال ۱۳۸۸ دشمن به هر شیوه و روشی و با هر ابزار و وسیله‌ای ۱۰ سال تلاش و برنامه‌ریزی کرد تا دنیا علیه ما بلند شود، اضافه کرد: با پیروی از رهبر معظم انقلاب می‌توان فتنه دشمنان را خنثی کرد.

وی اضافه کرد: فتنه‌ها و نقشه‌های پیچیده دشمنان به دلیل بصیرت، بینش و آگاهی مردم و عقلانیت جامعه ناکام ماند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی خاطرنشان ساخت: شهید سلیمانی یک فرد نبود، بلکه یک مکتب بود که باید یادش را زنده نگه داشت و این فرهنگ و ارزش به یادگار مانده را در بین جوانان ترویج داد.

وی همچنین با بیان اینکه شهید سلیمانی خستگی را خسته کرده بود، افزود: شهید سلیمانی همچون شهید باکری انسان خستگی ناپذیر بود و مصداق تلاش و جهاد در راه خدا همچون اصحاب امام علی (ع) بودند.

نشست بصیرت روز چهارشنبه در محل سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد ماکو با حضور علمانی تشیع و سنن منطقه آزاد ماکو و چالدران برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در بدو ورود به شهرستان ماکو با حضور در مزار شهدای روستای “رند”  یاد و خاطره شهداء را گرامی داشت.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا