اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

شورای شهر جدید ماکو مشکل ۴۰ ساله تعریض خیابان امام را پایان دهد

امام‌جمعه ماکو گفت: اعضای شورای شهر جدید ماکو حل مشکلات خیابان‌های اصلی را اولویت خود بدانند و در این میان مشکل تعریض ۴۰ ساله خیابان امام خمینی (ره) در درجه نخست اهمیت قرار گیرد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ایوب رنجبری، با اشاره به وظایف شوراهای اسلامی شهر در مدیریت شهری در دوره پنجم فعالیت شوراها اظهار کرد: تمدن ما تمدن اسلامی است از این رو انتظار داریم مدیریت شهری و چهره شهر نیز اسلامی باشد و از دولت و مسئولان چنین انتظاری می‌رود.16543

وی اضافه کرد: اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر باید اطلاعات خود را در مورد تمدن اسلامی و مدیریت اسلامی شهر افزایش دهند تا بدانند چگونه باید کارهای عمرانی را با تمدن اسلامی پیش ببرند تا بتوان از مشاهده برخی المان‌ها و نمادهای ناشایست جلوگیری کرد به گونه‌ای که برخی مواقع المان‌های شیطان پرستی و فمینیستی نیز مشاهده می‌شود و از این موضوعات باید جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: برنامه‌های شورای اسلامی شهر به سه نوع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می‌شود که باید در کوتاه مدت تمامی اقدامات را به صورت اورژانسی انجام داد و برای برنامه‌های بلند مدت نیز اعضای شورای شهر باید اتاق‌های فکر تشکیل دهند و مشاوران دینی و عمرانی داشته باشند و در هیچ کاری خود را غنی به شمار نیاورند.

رنجبری با اشاره به مشکلات شهر ماکو و مطالبات مردم از اعضای شورای شهر پنجمین دوره افزود: خیابان امام خمینی (ره) این شهر به عنوان گره کوری در سطح شهر است و باید این گره را بیش از هر اقدامی باز کرد چرا که تنها خیابان اصلی شهر به سبب کوهستانی بودن شهر است.

امام جمعه ماکو در ادامه گفت: بیش از یک هزار و ۳۰۰ متر این خیابان در وضعیت مناسبی قرار ندارد و از میان مشکلات می‌توان به کم عرض بودن خیابان، رعایت نکردن بهداشت و نظافت اشاره کرد که صبر مردم را لبریز کرده است و یکی از خواسته‌های اساسی مردم از مسئولان است.

وی خاطر نشان ساخت: حمایت از سرمایه گذاران تا حد زیادی می‌تواند به امر اشتغال زایی و تولید کمک کند و به همان اندازه درصد بیکاری را کاهش دهد و مسئولان نباید منافع خود را ارجع تر از منافع و مشکلات مردم مشاهده کنند چرا که این موضوع از خدمت به مردم ممانعت می‌کند.

امام جمعه نسبت به منتخبین شورای اسلامی شهر ماکو گفت: انتظار می‌رود تا به وعده‌های انتخاباتی خود عمل کنند و با حفظ وحدت و انسجام تمامی کارها را پیش برند تا بتوان حرفی برای به زبان آوردن داشت و برنامه ریزی‌ها باید در سطح کلان صورت گیرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + چهار =

دکمه بازگشت به بالا