پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

شکارچیان متخلف در شمال آذربایجان‌غربی دستگیر شدند

شکارچیان متخلف در شمال آذربایجان‌غربی دستگیر شدند

به گزارش خبرماکو- رییس نمایندگی حفاظت محیط زیست پلدشت گفت: سه نفر شکارچی متخلف حین شکار توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.شکارچیان متخلف در شمال آذربایجان‌غربی دستگیر شدند

میثم رحمتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: از این متخلفان سه قبضه اسلحه شکاری، تعدادی فشنگ، لاشه یک قطعه اردک و یک قطعه کبوتر چاهی کشف شده است.

وی با بیان اینکه پرونده متهمان جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد، افزود: شهرستان پلدشت در شمال آذربایجان غربی و در مسیر مهاجرت پرندگان مهاجر واقع شده است.

شکارچی متخلف در شوط دستگیر شد

سرپرست نمایندگی حفاظت محیط زیست شوط نیز گفت: متخلفی که تصاویر شکار خود را در شبکه های مجازی انتشار داده بود، دستگیر شد.

عبدالله نصرالله زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: پس از اعلام مردمی مبنی بر انتشار تصاویر پرندگان شکار شده در فضای مجازی، پیگیری موضوع در دستور کار این اداره قرار گرفت.

وی بیان کرد: متخلف تصاویر ۲ قطعه اردک مرمری، یک قطعه مرغابی، یک قطعه اردک سرسبز و همچنین چهار قطعه کبک شکار شده را در شبکه های اجتماعی انعکاس داده بود.

وی افزود: با پیگیری های انجام شده فرد متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

سرپرست نمایندگی حفاظت محیط زیست شوط ادامه داد: متخلف از بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست مستلزم به پرداخت مبلغ ۱۳۵ میلیون ریال شد که با دادخواست قضایی و پیگیری های حقوقی قابل وصول است.

وی گفت: انتشار  هر گونه تصاویر شکاری در شبکه های اجتماعی که باعث تشویش اذهان عمومی شود، ممنوع بوده و با متخلفان طبق مقررات برخورد خواهد شد.

شهرستان شوط و پلدشت از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.


۸ شکارچی متخلف در شمال آذربایجان‌غربی دستگیر شدند

اجرای نمایش شکارچی و پرنده در منطقه آزاد ماکو+عکس

اجرای نمایش شکارچی و پرنده در منطقه آزاد ماکو