اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

صدور ۲۰۷ مجوز سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزادماکو گفت: از سال ۹۲ تا پایان نیمه نخست امسال تعداد ۲۰۷ فقره مجوز سرمایه گذاری در بخش صنعت در منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو صادر شده است.

وی افزود: این مجوزها شامل ۱۸۴ فقره جواز تأسیس صنعتی، ۲۳ فقره موافقت اصولی و ۷۸ فقره پروانه بهره برداری است که همگی مربوط به بخش صنایع هستند.13930303132630492829594

وی اضافه کرد: برای این تعداد مجوز تأسیس صادر شده، ۲۲،۳۲۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی، ۵۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری داخلی به صورت ارزی از سوی سرمایه‌گذاران داخلی و ۱،۱۱۹ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی انجام شده که بر این اساس برای ۵ هزار و ۸۴۲ نفر پیش‌بینی ایجاد اشتغال شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ۷۸ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شده میزان یک هزار و ۴۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری داخلی ریالی، ۵۵۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری داخلی ارزی و بیش از یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی محقق شده که بر این اساس نیز برای یک هزار و ۴۶۳ نفر ایجاد اشتغال شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بیان کرد: در حال حاضر سرمایه‌گذاری‌های کلان توسط بخش خصوصی در بخش صنعت در منطقه آزاد ماکو انجام می‌شود که شامل نیروگاه برق سیکل ۵۰۰ مگاواتی، احداث مجتمع صنعتی فرو آلیاژ منطقه آزاد ماکو، مجتمع پتروشیمی، کارخانه‌های بزرگ البسه و کارخانه سیمان مهر ماکو است.

فروزان سرمایه‌گذاری‌های کلان توسط بخش خصوصی در حوزه بازرگانی و حمل و نقل را ایجاد شهرک حمل و نقل و انبارهای لجستیک منطقه، ترمینال چند منظوره نوبت‌دهی و خدماتی برای رانندگان عنوان کرد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پنج =

دکمه بازگشت به بالا