اخبار منطقه آزاد ماکوسراسریفرهنگی و هنری

معاون وزیرآموزش و پرورش:
ظرفیت های منطقه آزاد ماکو و وزارتخانه برای رفع مشکلات اساسی تجمیع می شود

به گزارش خبرماکو، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی این وزارتخانه گفت: ظرفیت های منطقه آزاد ماکو و وزارتخانه برای رفع مشکلات اساسی در بستر شوراهای آموزش و پرورش تجمیع می شود و هدف از سفر به منطقه تدوین نقشه راه مشترک بین منطقه آزاد و وزارتخانه برای ارتقای نظام آموزش است.

احمد محمودزاده روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: هدف و فلسفه ایجاد مناطق آزاد، اقتصادی و تجاری است ولی اگر به تاریخ نگاه کنیم به نوعی در بیان و سخنان مسئولان تراز اول کشوری به وفور می شنویم که تحقق عدالت و پیشرفت اقتصادی بدون نقش آفرینی فرهنگی امکان پذیر نیست.

وی در ادامه رشد جایگاه اقتصادی کشور را نیازمند نقش آفرینی فرهنگ توصیف کرد و افزود: هر توسعه ای بدون فرهنگ معیوب است لذا تقویت مناطق آزاد با پرداختن به مساله تعلیم و تربیت امکان پذیر است.

محمودزاده ادامه داد:‌ در عصر صنعتی و فراصنعتی، آموزش و پرورش مهمترین منبع تامین نیروی انسانی می باشد، بطوریکه همگان واقفند بزرگترین سرمایه کشور، نیروی انسانی است.

وی اضافه کرد: نیروی انسانی محصول آموزش و پرورش می باشد و آینده کشور در کلاس های درس دانش آموزان و معلمان طراحی می شود.

معاون وزیرآموزش و پرورش دربخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی دستاوردهای عظیمی در حوزه های زیرساختی و فرهنگی و تربیتی داشته و همین باعث تشدید دشمنی، دشمنان انقلاب می شود.

محمودزاده اظهار کرد:‌ شوراهای آموزش و پرورش نهاد قدرتمند و تصمیم گیر در سطح بومی، محلی و بستر ورود به مسائل أموزشی با استفاده از خرد جمعی است.

وی از مشارکت ۸ هزار میلیاردی خیرین در احداث مدرسه خبرداد و افزود: ۴۰ هزار خیّر در ایجاد زیرساخت ها و نوسازی و تجهیز مدارس نقش ایفا کرده اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش خواستار پررنگ شدن نقش خیّرین، واقفان، گروه های جهادی و مردمی شد و اظهار داشت: در دسترس ترین موضوع مردمی سازی نظام حکمرانی آموزش و پرورش، همین شوراهای آموزش و پرورش است.

 

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 14 =

دکمه بازگشت به بالا