اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

علاقمندی شرکت های تجاری اندونزیایی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو

در دیدار سفیر اندونزی با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، شرکت های تجاری اندونزی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری و تولید در این منطقه اعلام کردند.

خبرماکو، سفیر اندونزی در ایران در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: شرکت های تجاری اندونزیایی منطقه آزاد ماکو را به عنوان هاب کالاهای اندونزی انتخاب کرده اند و از طریق این منطقه کالاهای خود را به کشورهای همسایه صادر می کنند.07

 اکتاوینو علیمودین افزود: با توجه به وجود زیرساخت های کشاورزی و دامپروری در منطقه آزاد ماکو، یک شرکت بزرگ اندونزی در زمینه محصولات کشاورزی و صنعت دامپروری آماده سرمایه گذاری در این منطقه است و کشور اندونزی در خصوص هلدینگ کشت و صنعت سرمایه گذاری می کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای کشور اندونزی در صنایع غذایی و دارویی ادامه داد: سرمایه گذاران اندونزیایی در خصوص ایجاد صنایع غذایی و دارویی در منطقه آزاد ماکو آماده سرمایه گذاری هستند.

وی افزود: با توجه به ویژگی‌ها و معافیت‌های مناطق آزاد، کارخانجات و صنایع تولیدی کشور ما می‌توانند برای صادرات کالاهای خود به کشورهای منطقه به ویژه اروپا با محوریت منطقه آزاد ماکو اقدام نمایند و همچنین برای حضور سرمایه گذاران توانمند کشور اندونزی در این منطقه اعلام آمادگی می‌نماییم.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز با اشاره به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها، مزیت‌های قانونی منطقه آزاد ماکو  و اقدامات اخیر این سازمان اظهار داشت: از حضور سرمایه گذاران و تجار کشور اندونزی برای فعالیت‌های اقتصادی در منطقه استقبال می‌کنیم و آمادگی جذب و مشارکت در پروژه‌های سرمایه گذاری را داریم.

حسین فروزان افزود:  قرار گرفتن منطقه آزاد در جاده ابریشم و در دالان اروپا مزیت های بی‌نظیری برای انتقال کالاهای صادراتی کشور اندونزی به کشورهای  اروپایی و حوزه دریای سیاه دارد.

با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی این منطقه از جمله فعالیت  شهرک صنعتی با بیش از ۶۰ واحد تولیدی و احداث فاز دوم این شهرک تأکید کرد: صنایع تولیدی اندونزی و صنایع فعال منطقه  در زمینه‌های مختلفی از جمله صنعت پوشاک ، کشاورزی و معدن می‌توانند همکاری داشته باشند

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا