پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

علی پور در تذکر شفاهی: دولت برای مقابله با گرانی کالاها و اشتغال چه کرده است؟

علیپور: دولت باید ملزم به کنترل قیمت‌ها و مهار تورم شود

به گزارش خبرماکو-نماینده مردم ماکو در مجلس گفت: در شرایط فعلی بهبود وضعیت اقتصادی مردم در اولویت است و مجلس باید یک تصمیم اساسی برای حل مشکلات معیشتی مردم اتخاذ کند.

 محمد علیپور با بیان اینکه مجلس باید طرحی دو فوریتی برای بهبود وضعیت معشیتی مردم تعیین کند، اظهار داشت: در شرایط فعلی بهبود وضعیت اقتصادی مردم در اولویت است و مجلس باید یک تصمیم اساسی برای حل مشکلات معیشتی مردم اتخاذ کند.

وی افزود: البته ما نمی‌توانیم یک شبه در اقتصاد کشور انقلاب ایجاد کنیم، اما معتقدیم که ظرفیت‌های متعددی داریم و با تکیه بر توان داخلی و منابع درآمدی زیادی که داریم می‌توانیم وضعیت معیشتی ملت را بهبود بخشیم.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس باید طرحی را در جهت بهبود معیشت مردم تدوین کند که از طریق آن دولت ملزم به کنترل قیمت‌ها و مهار تورم و گرانی شود و از این طریق در زندگی اقتصادی مردم گشایش ایجاد شود.

علیپور با انتقاد از اعطای یارانه ۴۵ هزار تومانی به مردم، خاطرنشان کرد: این یارانه تأثیری در زندگی مردم ندارد و باید یارانه ثروتمندان حذف شود و این یارانه‌ها به اقشار ضعیف جامعه داده شود.

وی یادآور شد: البته بنده مخالف پرداخت نقدی مردم هستم و معتقدم که برای حمایت از اقشار ضعیف جامعه به جای یارانه، باید به آنان بسته‌های حمایتی، کالابرگ و کارت اعتباری داده شود. مجلس به دنبال ساماندهی پرداخت یارانه به مردم است و اگر دولت لایحه‌ای در این زمینه به مجلس ارائه نکند، قطعاً ما طرح آن را تهیه می‌کنیم.

منبع : مهر