اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاماکو

عملیات گازرسانی به ۲۱ روستای ماکو در‌ حال اجراست

۶۳ روستای قابل گازرسانی در ماکو وجود دارد و از این تعداد تاکنون ۴۰ روستا گازرسانی‌ شده و عملیات گازرسانی به ۲۱ روستا نیز در حال اجراست.

به گزارش خبر ماکو به نقل از  روابط عمومی اداره گاز ماکو، مسئول پروژه‌های گازرسانی شمال آذربایجان‌غربی به همراه رئیس اداره گاز ماکو با معاون عمرانی فرمانداری این شهرستان دیدار کرد.

 مومنی مسئول پروژه های شمال استان و نوری نسب رئیس اداره گاز ماکو با رضایی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری این شهرستان دیدار و آخرین روند اجرای پروژه‌های گازرسانی‌ ماکو را مورد بررسی قرار دادند.

در این دیدار  مومنی، در خصوص گازرسانی به روستاهای ماکو خواستار تمهیدات بیشتر فرمانداری ماکو برای ایجاد تعامل سازنده نهادها و دستگاه‌های اجرایی برای برون رفت از مشکلات پروژه‌های گازرسانی این شهرستان از جمله رفع معارضین اراضی در پروژه‌ها شد.

نوری نسب، رئیس اداره گاز ماکو نیز در این دیدار با اشاره به مشکل برخی‌ روستاییان در دریافت اشتراک گاز، اظهار کرد: ضروری است فرمانداری و شورای تامین برای حل مشکل طرح‌های هادی روستاها جهت رفع گرفتاری روستاییان از بابت مجوز بلامانع بودن اشتراک پذیری آنها ورود پیدا کند.

وی به خام‌سوزی فرآورده‌های نفتی در‌ مناطق‌ روستایی اشاره کرد و گفت:  لازم است در این زمینه و همچنین پیشگیری از آلودگی‌هوا، تمهیداتی برای فروش هر چه بیشتر گاز در مناطق روستایی اندیشیده شود.

رئیس اداره گاز ماکو در‌ ادامه‌‌ با بیان اینکه ۶۳ روستای قابل گازرسانی در این شهرستان وجود دارد، افزود: از این تعداد تاکنون ۴۰ روستا گازرسانی‌ شده و عملیات گازرسانی به ۲۱ روستا نیز در حال اجراست.

نوری‌نسب‌ با اشاره به برخورداری ۷۵۰۰ خانوار روستایی ماکو از نعمت گاز، اعلام کرد: این تعداد خانوار ۶۳ درصد خانوار‌ روستایی ماکو را شامل می‌شود و ما امیدواریم با افزایش تعداد روستاهای برخوردار از گاز، درصد بهره‌مندی خانوار روستایی از این نعمت خدادادی به بیش از ۹۰ درصد برسد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =

دکمه بازگشت به بالا