اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیشهرستان هاماکو

فرماندار: قیمت ها در ماکو افسار گسیخته شده است

به گزارش خبر ماکو، فرماندار ماکو با بیان اینکه اتاق اصناف در اعلام قیمت‌ها به اصناف و بازرسین در بازرسی از بازار کوتاهی کرده‌اند، گفت: قیمت ها در سطح شهرستان بدین خاطر افسار گسیخته شده است.

نادر کاظمی در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان اظهار داشت: تنظیم و کنترل بازار یک بحث حجیم و گسترده است، اتاق اصناف در اعلام قیمت ها به اصناف و بازرسین در بازرسی از بازار نباید کوتاهی کنند .

وی در ادامه با اشاره به اینکه در این شهرستان دستگاه‌های مربوطه راه را برای تخلف بعضی از اصناف باز گذاشته اند، افزود : تاکنون یک برخورد جدی و بازدارنده با متخلفین در این شهرستان نشده است که این نشانگر عملکرد ضعیف مدیران صنفی این شهرستان می باشد .

فرماندار ماکو ادامه داد: اگر مسئولین مربوطه قیمت‌های سرسام‌ آور در ماکو را کنترل نکرده و با متخلفین برخورد جدی نکنند عذر مسئول مربوطه را خواسته و به مراجع ذیصلاح معرفی خواهیم کرد .

کاظمی گفت: در این شهرستان ۲ نوع نان بربری به قیمت های ۱۸۰۰ تومان و ۳۰۰۰ تومان داریم و نانوایی ها حق پخت نان به قیمت ۱۰۰۰۰ تومان را ندارند که در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد .

رئیس ستاد تنظیم بازار اضافه کرد: اتاق اصناف در برخورد با متخلفین صنفی تخلف آنها را به صورت پلاکارد در سر در مغازه نصب و تخلفات وی را به مردم توضیح داده و تعزیرات نیز نسبت به جریمه سنگین آنها اقدام نموده تا دیگر مرتکب تخلفاتی از جمله عدم درج قیمت، گرانفروشی کم‌فروشی و غیره نشوند .

فرماندار ماکو همچنین از قیمت های تالارهای پذیرایی در سطح  شهرستان گلایه کرد و افزود: در نیمه دوم سال هستیم ولی هنوز اتاق اصناف قیمت های جدید تالار های پذیرایی را به صاحبان تالارها اعلام ننموده است که این عملکرد ضعیف این مجموعه را نشان می‌دهد .

ماکو از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا