اخبار منطقه آزاد ماکوبین المللچالدرانسیاسیشهرستان هاماکو

فرماندار ماکو: تردد کامیون‌ها در مرز بازرگان روان سازی شود

به گزارش خبرماکو  – فرماندار ماکو با اشاره به امنیت پایدار در مرزهای ایران با ترکیه گفت: روان سازی تردد کامیون‌ها در مرز بازرگان از مطالباتی است که امیدواریم با همکاری طرفین هر چه زودتر اجرایی شود.

به گزارش خبرماکو، نود و سومین جلسه کمیته فرعی امنیتی بین شهرستان مرزی ماکو و ولایت آغری در ترکیه عصر چهارشنبه با حضور نادر کاظمی فرماندار ماکو و رییس هیات ایرانی، محمدرضا عبدالله نژاد فرماندار چالدران، دکتر عثمان واراول استاندار آغری، حسین انگین ساری ابراهیم فرماندار ایغدیر به میزبانی ماکو برگزار شد.
نادر کاظمی در این جلسه اظهار کرد: با توجه به عملیاتی که در گمرک گوربلاغ ترکیه انجام شده درخواست داربم وقفه ای در تردد کامیون‌های ترانزیتی و روند خدمات رسانی در گمرک بازرگان ایجاد نشود.
فرماندار چالدران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه این شهرستان ۱۴۴ کیلومتر مرز با ترکیه دارد، گفت: راه اندازی بازارچه‌ در مناطق مرزی مورد هدف می‌تواند در توسعه اقتصاد مناطق طرفین نقش بسزایی داشته باشد.
وی بر تسریع کارهای اجرایی راه اندازی بازارچه‌های مرزی از طرف کشور ترکیه تاکید کرد و ادامه داد: در این نشست مقرر شد استاندار آغری در کمترین زمان ممکن با انجام دیدار و مکاتبات لازم با وزارت تجارت ترکیه نتایج حاصله  در خصوص راه اندازی بازارچه ها را به  مقامات کشورمان اعلام کند.

 فرماندار ماکو: تردد کامیون‌ها در مرز بازرگان روان سازی شود

استاندار آغری و رییس هیات ترکیه هم در این جلسه از ادامه روند ساماندهی گمرک گوربلاغ ترکیه، مقابل گمرک بازرگان با هدف تسهیل تردد بین دو کشور خبر داد.

عثمان وارول افزود: طرح نوسازی گمرک گوربلاغ از مهمترین مراکز تجاری بین ۲ کشور، آغاز شده که پس از خاتمه آن این گمرک به استاندارد ترین و مدرنترین امکانات و تجهیزات مجهز خواهد شد.
وی اظهار کرد: در این بازه زمانی احتمال وجود برخی مشکلات و کندی در تردد کامیون‌های حامل کالاهای ترانزیتی هست که نیازمند تعامل و همکاری بیش از پیش مسوولان گمرکات ۲ طرف هستیم.

 فرماندار ماکو: تردد کامیون‌ها در مرز بازرگان روان سازی شود

این نشست تفاهم نامه‌ای در ۲ بند بین فرماندار ماکو و والی آغری با هدف گسترش و توسعه مبادلات و تجارت، همچنین مقابله با قاچاق کالا و انسان و مبارزه با گروهک‌های تروریستی در مرزها به امضای رسید.
هیات ترکیه همچنین از کاخ موزه باغچه جوق و نمایشگاه مبلمان و لوستر بر پا شده در نمایشگاه بین المللی منطقه آزاد ماکو نیز بازدید کردند.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + هفت =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا