اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوسیاسیشهرستان هاماکو

فرماندار ماکو: ۱۱ طرح عمرانی در ماکو به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرماکو، فرماندار ماکو گفت: در هفته دولت ۲ طرح گاز رسانی و مسکن به ارزش ۵۸ میلیارد تومان کلنگ زنی و ۱۱ طرح عمرانی به ارزش ۲۵ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

نادر کاظمی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته دولت در فرمانداری ماکو ترتیب یافت، اظهارکرد: هفته دولت فرصتی است برای دولتمردان و خدمتگزاران مردم که طبق فرموده مقام معظم رهبری که فرمودند آنچه انجام داده اید به مردم بگویید، گزارشی از عملکردهای خود به مردم ارائه کنند.

وی در ادامه با اشاره به نارضایتی و ناامیدی هایی که به واسطه رفتار و حرکت های عده ای افراد در بین قشر مردم رخ داده است، افزود: هفته دولت فرصت مغتنمی است که عملکرد های دستگاه های دولت و همچنین برنامه ای در دست اجرا به اطلاع مردم رسانده شود.

فرماندار ماکو ادامه داد: یکی از کارهای مهمی که در دولت سیزدهم اتفاق افتاد بحث واکسیناسیون جامعه در مقابل بیماری کرونا است که در ماکو بیش از ۸۰ درصد مردم در مقابل این بیماری واکسینه شدند.

کاظمی با اشاره به رویکرد سیاست خارجی کشور در ارتباط با کشورهای دیگر در دولت سیزدهم گفت: یکی از سیاست های موفق دولت وقت ، گسترش روابط با کشورهای همسایه و عضویت در شانگهای بود که اهمیت زیادی در بعد اقتصادی و عدم وابستگی به کشورهای خارجی بخصوص غربی دارد که اگر بخواهیم به نمونه بارز سیاست موفق دولت اشاره کنیم گسترش روابط امارات با کشور ایران در سطح سفیر بود که بعد از ۷ سال سفیر خود را به ایران فرستاد.

وی در خصوص عملکرد دولت سیزدهم در خصوص مسکن اظهار کرد: که در دولت وقت ساخت مسکن در حالت رکود قرارگرفته بود این درحالی است که بیش از ۳۵۰ هزار شغل که وابسته به مسکن سازی بود تعطیل شده بود. زمانی اظهار می کردند که مسکن های ملی شبیه چوب کبریت هستند و ما می خواهیم مسکن اجتماعی درست کنیم که حتی نتوانستند یک واحد از این مسکن ها ادعا شده را بسازند.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم و در خود شهرستان از شهریور سال ۱۴۰۰ تا به امروز در حوزه بهسازی و نوسازی ساختمان های روستایی ۲۵ میلیارد تومان با تسهیلات کم بهره و کمک های بلاعوض هزینه شده که ۱۵۰۰ واحد در راستای اقدام و جهش مسکن در شهرستان ماکو شروع به ساخت شده است که بیشتر زمین ها در اختیار متقاضی قرارگرفته و یا تسهیلات آن پرداخت شده است.

فرماندار ماکو در خصوص یکی از بزرگترین دغدغه مردم در مورد معضل فاضلاب شهری ماکو گفت: به خاطر تعلل و کم کاری مسوولان قبلی با ۳۶میلیارد تومان در سال ۹۴ به اتمام می رسید، الان ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه لازم است که با تلاش و نامه نگاری از سوم خرداد طرح فاضلاب شهری ماکو در حال ساخت است.

وی تاکید کرد: یکی از مصوبات سفر استاندار آذربایجان غربی به ماکو، تاکید براتمام پروژه فاضلاب شهری ماکو بود که برای اتمام این پروژه نماینده مجلس شورای ماکو مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق وام بانک صادرات و ۳۰ میلیارد تومان از طرف استانداری از اعتبارات ملی اختصاص داده شده است.که این یکی دیگر از عملکرد های دولت سیزدهم در ماکو است.

کاظمی در خصوص سیاست دولت حاضر در مورد گازرسانی به روستاهای ماکو اظهار کرد: در این دولت به بیش از ۱۸ روستا با هزینه بیش از ۲۰ میلیارد تومان گازرسانی شده است که امسال بیش از ۸ روستا از نعمت گاز بهره مند خواهند شد و حتی به روستاهای صعب العبور که رفت و آمد به سختی صورت می گیرد قرار است با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان اعتبار ،گازرسانی صورت گیرد.

فرماندار ماکو در مورد عملکرد دولت در خصوص راهداری گفت: از سال ۱۳۹۸، برخی مسیرهای روستایی ماکو زیرسازی انجام گرفته بود اما آسفالت ریزی انجام نگرفته بود.یا زیرسازی برخی مسیرهای روستایی شهرستان کلا از بین رفته بود که نیاز به تعمیر دوباره داشت.که قرار بود فقط ۱۵ کیلومتر از راهها آسفالت ریزی شود که با همت مسوولین این مسیر به ۲۵ کیلومتر افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: وقتی مسئولیت فرمانداری ماکو را برعهده گرفته بودم ۲۵ درصد از راههای روستایی ماکو، آسفالت ریزی شده بود که بعد اعلام شد ۳۳ درصد است که با سعی و تلاش همکاران بیشتر راههای روستایی آسفالت ریزی یا در حال آسفالت ریزی است.

کاظمی، در مورد عملکرد دولت سیزدهم در مورد آبرسانی گفت: از سپاه پاسداران تشکر می کنم که کار ناممکن را ممکن کردند و با هزینه ۶ میلیارد تومان که جزء مصوبات سفر استاندار بود به دورترین روستاهای ماکو آبرسانی صورت گرفته است بحث خط انتقال دوم آب به تصفیه خانه ماکو، که بیشتر مردم درخصوص فشار کم و یا قطع آب شکایت می کردند اگر به اتمام برسد مشکل اساسی مردم در این خصوص حل خواهد شد.

نادر کاظمی، فرماندار ماکو در خصوص پروژه سد بدولی ماکو اظهار کرد: اگر این سد به اتمام برسد بسیاری از مشکلات آب کشاورزان وآب شرب مردم حل خواهد شد که با عنایت دولت رئیسی و با بودجه ۶ میلیارد تومان برای مطالعات آن در نظر گرفته شده است و تاکید استاندار به زودی مرحله ساخت این سد آغاز خواهد شد.

 

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 2 =

دکمه بازگشت به بالا