اقتصادیچالدرانشهرستان ها

فرماندار چالدران: ۲۰۰ میلیارد ریال برای گازرسانی به آواجیق اختصاص یافته است

خبر ماکو:

فرماندار چالدران گفت: ۲۰۰ میلیارد ریال برای گازرسانی به شهر آواجیق اختصاص یافته که با تخصیص کامل این اعتبار قابل توجه عملیات برخورداری این شهر از گاز طبیعی به سرعت در حال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو؛ کریم حسین زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای گازرسانی به این شهر، ۶۸ کیلومتر خط تغذیه و ۶ ایستگاه تقلیل فشار گاز احداث شده است.
وی اضافه کرد: از کل اعتبار این طرح ۱۷۰ میلیارد ریال برای اجرای خط انتقال و تغذیه و ۳۰ میلیارد ریال برای اجرای عملیات گازرسانی داخل شهر هزینه می شود.
وی بیان کرد: برای گازرسانی به شهر آواجیق، مسوولان استانی و شهرستانی همه اهتمام خود را به کار می گیرند تا پیش از آغاز زمستان بتوانیم بخشی از عملیات گازرسانی را به پایان برسانیم.
فرماندار چالدران ادامه داد: علاوه بر شهر آواجیق، چندین روستای این شهرستان نیز گازرسانی می شود که این امر هم نتیجه نگاه ویژه دولت به محرومیت زدایی از این شهرستان است.
حسین زاده گفت: پیش از فعالیت دولت تدبیر و امید، تنها ۲ روستا در چالدران از گاز طبیعی برخوردار بود که این رقم در حال حاضر بیش از ۱۰ برابر شده و عملیات گازرسانی به دیگر روستاها نیز ادامه دارد.
وی افزود: امروز با همت دولت تدبیر و امید و با وجود تمام مشکلات اقتصادی و کاهش شدید قیمت نفت، شاهد تحول عظیم در گازرسانی به روستاهای شهرستان حتی به روستاهای صفر مرزی هستیم.
وی با اشاره به اینکه نگاه دولت تدبیر و امید برای محرومیت زدایی از چالدران بی نظیر بوده است، اضافه کرد: اعتبار عمرانی این شهرستان تا پیش از دولت یازدهم، ۳۰ میلیارد ریال بود که در حال حاضر به بیش از یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال رسید.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، شهرستان چالدران از جمله شهرستان های محروم آذربایجان غربی است که در شمال این استان قرار دارد.
آواجیق نیز دومین شهر در شهرستان چالدران به شمار می رود که مرکز بخش دشتک است.

 

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا