اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیشهرستان هاشوط

فرماندار: ۴۱ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان اعتبار به شوط اختصاص یافته است

به گزارش خبرماکو- فرماندار شوط با اشاره به اینکه‌ اعتبارات پیش‌بینی‌شده برای این شهرستان از محل تملک دارایی و نفت ۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است، گفت: این شهرستان در رشد میزان اعتبارات پیش‌بینی‌شده سال جاری نسبت به شهرهای دیگر استان از وضعیت بهتری برخوردار است.

حسن عبداللهی روز پنجشنبه در اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شوط، سهم شهرستان از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای سال ۱۴۰۰اظهار داشت: جذب و تخصیص اعتبارات در شهرستان در سال‌جاری در قالب اولویت بندی پروژه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا و قابل اتمام در سال جاری و سایر پروژه های اساسی و زیر ساختی نیمه تکمیل صورت خواهد گرفت.

وی افزود: اتمام طرح‌های نیمه تمام از جمله پروژه‌های بهسازی و آسفالت راههای اصلی و فرعی، فضاهای آموزشی و ورزشی، طرح‌های آبرسانی و اصلاح تاسیسات شبکه آب، اجرای طرح‌های هادی روستایی، توسعه حمل و نقل و خدمات شهری شهرهای شهرستان، تکمیل زیرساختهای شهرک صنعتی جزء اولویتهای تامین اعتبار کمیته برنامه ریزی شهرستان است.

فرماندار شوط ادامه داد: همچنین اعتبار لازم جهت تعمیر و تجهیز فضاهای اداری و خدماتی شهرستان مورد تصویب قرار خواهدگرفت.

عبداللهی با بیان این که میزان اعتبارات تخصیصی از محل منابع سرمایه ای، درآمد نفت و گاز، قانون استفاده از امکانات کشور و ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده ۲.۷ درصد اعتبارات استانی است، اضافه کرد: میزان اعتبارات ابلاغی شهرستان شوط برای سالجاری ۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که با اولویت پروژه های نیمه تمام تخصیص خواهد یافت.


بیشتر بخوانید: فرماندار: سهم شوط از اعتبار عمرانی به ۱۹۵ میلیارد ریال رسید


وی اظهار داشت: اعتبارات مورد نظر بعنوان سهم شهرستان از مرحله اول توزیع اعتبارات استانی بوده و در طی سال‌جاری این میزان اعتبارافزایش یافته و در مراحل بعدی در کمیته برنامه ریزی شهرستان توزیع خواهد شد.

وی تاکید کرد: لازم است مسوولان دستگاههای اجرایی با پیگیری نسبت به جذب اعتبارات جهت اجرا و اتمام پروژه‌ها اهتمام جدی داشته باشند.

شهرستان شوط یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا