پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

فرماندار: ۵۰ میلیارد ریال برای توسعه روستایی چالدران هزینه می شود

منطقه آزاد ماکو – خبر ماکو – فرماندار چالدران گفت: برای بهسازی و آسفالت محور «شاه گلن» به «مزرعه» ۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

حسن محمد زاده روز سه شنبه در بازدید ازطرح بهسازی محور شاه گلن به مزرعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قرارداد طرح بهسازی و آسفالت محور شاه گلن به مزرعه به طول ۱۲ کیلومتر در هفته دولت سال گذشته منعقد شد و امسال تا هفته دولت پنج کیلومتر از این محور آسفالت ریزی خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از اهداف دولت تدبیر و امید توانمندسازی و آموزش روستایی ها و مرتفع کردن مسائل و مشکلات آنهاست و در این راستا بهبود وضعیت راه های روستایی از اولویت های دولت به شمار می رود.

همچنین فرماندار چالدران از محل راه اندازی کارخانه آسفالت در محور چالدران به ماکو نیز بازدید کرد و در این راستا با تاکید بر تسریع در راه اندازی این کارخانه گفت: راه اندازی و افتتاح این کارخانه می تواند تحول مثبتی را در ارائه خدمات راهداری در زمینه آسفالت ریزی راه های روستایی و ترمیم معابر اصلی محورهای شهرستان ایجاد کند.

به گزارش خبرماکو، چالدران یکی از شهرستان های غنی از نظر منابع طبیعی در آذربایجان غربی است که ۶ درصد حجم اراضی ملی استان در این شهرستان وجود دارد.

چالدران از جمله شهرستان های مرزی آذربایجان غربی است و حدود یک چهارم مرز ۵۵۰ کیلومتری ایران با ترکیه در این شهرستان واقع شده است.