اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

فعالیت بیش از ۸۰۰ خیر نیکوکار در طرح اکرام ایتام و محسنین ماکو

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو گفت : بیش از ۸۰۰ خیر نیکوکار در طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد این شهرستان با تاسی از سیره یتیم نوازی ابوالایتام حضرت علی (ع) با این نهاد همکاری می کنند.

به گزارش آوای آزاد آذربایجان: التفات رضایی روز دوشنبه در گفت و گوimg_0120 با ایرنا افزود: در این طرح بیش از ۸۰۰ خیر نیکوکار از ۲۴۹ فرزند نیازمند این نهاد که ۱۶۹ نفر از آنان را ایتام و ۸۰ نفر را فرزندان خانواده های بی بضاعت شامل می شود، حمایت مادی و معنوی می کنند.
وی ادامه داد: در شش ماه اول امسال ۲ میلیارد ریال توسط حامیان نیکوکار به خانواده های ایتام و نیازمند کمیته امداد شهرستان ماکو در قالب طرح اکرام و محسنین اهدا شد.
وی اضافه کرد: همچنین ۳۷۴ نفر از دانش آموزان مشمول طرح محسنین در این شهرستان فاقد حامی و چشم انتظار مساعدت و حمایت خداپسندانه خیرین هستند.
به گزارش ایرنا تقویت حس همدلی و همکاری در جامعه اسلامی، ترویج سنت حسنه احسان به ایتام ، ایجاد زمینه مشارکت افراد خیر و نیکوکار، رعایت عزت نفس و حفظ کرامت انسانی ایتام و خانواده های آنان از جمله اهداف کمیته امداد امام خمینی ( ره) برای اجرایی کردن طرح اکرام ایتام و محسنین است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =

دکمه بازگشت به بالا