پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

قویترین مرد پارالمپیکی جهان درگذشت

قویترین مرد پارالمپیکی جهان درگذشت

به گزارش خبرماکو و به نقل از ایرنا- سیامند رحمان، قویترین مرد معلول فوق سنگین وزنه‌برداری پارالمپیک و جهان عصر امروز (یکشنبه) جان به جان آفرین تسلیم کرد.

رییس اداره ورزش و جوانان اشنویه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وی عصر امروز در حالی که منزل حضور داشت، دچار ایست قلبی شد و بلافاصله به بیمارستان انتقال یافت.

رحیم تیموری افزود: متاسفانه تلاش پزشکان و کادر درمانی نتیجه‌بخش نبود و این قهرمان وزنه‌برداری ایران و جهان دار فانی را وداع گفت.

«سیامند رحمان» در پاراالمپیک ۲۰۱۶ «ریو» با مهار وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی تاریخ‌ساز شد؛ وی پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان عنوان کرد که در توکیو دوباره خواهد درخشید.

۲ مدال طلای پارا المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو، پنج مدال طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان و سه مدال طلای بازی‌های پارآسیایی ۲۰۱۰ گوانژو، ۲۰۱۴ اینچئون و ۲۰۱۸ جاکارتا از سیامند ورزشکاری برجسته در سطح رقابت‌های بین‌المللی ساخته است.

سیامند رحمان متولد ۱۳۶۷ و اهل شهرستان اشنویه از توابع آذربایجان‌غربی و وزنه‌بردار سنگین وزن ایران است که در سال ۱۳۸۷ برای اولین‌بار به اردوی تیم ملی وزنه‌برداری معلولان دعوت شد.