اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

ماکو سومین شهر پایلوت برای اجرای طرح نسخه‌الکترونیک بیمه‌سلامت

منطقه آزاد ماکو – خبر ماکو – مدیرعامل بیمه‌سلامت آذربایجان‌غربی گفت: ماکو سومین شهر پایلوت برای اجرای نسخه‌الکترونیک در استان انتخاب شده است.

نادر نانبخش روز دوشنبه در دیدار با فرماندار شهرستان ماکو اظهار داشت: این طرح در راستای حذف دفترچه های درمانی و با هدف ایجاد پرونده الکترونیک بیمه شدگان در قالب پروژه نسخه الکترونیک به صورت پایلوت در ۲ شهرستان این استان اجرایی شده بود.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای این طرح به صورت پایلوت استانی در شهرستان نقده و سپس سلماس اجرا شد، افزود: در فاز بعدی اجرایی این طرح، ماکو به عنوان سومین شهرستان آذربایجان غربی در نظر گرفته شده که لازمه تحقق اهداف آن،  همکاری تمامی بخش ها از جمله عموم شهروندان، مراکز درمانی، پزشکان و شرکت مخابرات است.

مدیرعامل بیمه سلامت آذربایجان غربی بیان کرد: در طرح حذف دفترچه‌ها رفاه و آسایش شهروندان مدنظر است و این برنامه با همکاری موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد می‌تواند ثمرات بسیاری بر سیستم بهداشت و درمان داشته باشد.

وی اظهار داشت: بیش از ۲ میلیون نفر در آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

فرماندار ماکو هم در این دیدار ضمن استقبال و حمایت از اجرای طرح ارائه خدمات به صورت الکترونیکی اظهار داشت: اجرای طرح نسخه الکترونیک می تواند ضمن ایجاد صرفه جویی و منافع اقتصادی به دلیل مباحث کنترلی و نظارتی، گام موثری در راستای استقرار طرح سلامت الکترونیک داشته باشد.

حسن عباسی بیان کرد: الکترونیکی شدن خدمات درمانی در کاهش هزینه ها و افزایش سطح دریافت خدمات موثر است.

ماکو با بیش از ۹۷ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا