اخبار منطقه آزاد ماکوفرهنگی و هنری

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو،
مجمع خیرین مدرسه ساز در منطقه آزاد ماکو فعال تر شود

به گزارش خبرماکو، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه که با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: به منظور بهره مندی از ظرفیت های مردمی و خیرین عزیز منطقه، مجمع خیرین مدرسه ساز در سه شهرستان منطقه آزاد ماکو فعال تر شود چون هرموقع کار به مردم سپرده شده موفقیت حاصل شده است.

مجمع خیرین مدرسه ساز
مجمع خیرین مدرسه ساز

حسین گروسی در این جلسه همدلی و وفاق در بین اعضای شورای آموزش وپرورش روئسای ادارات فرمانداران و ائمه جمعه را خوب توصیف کرد و افزود: تحول بنیادین در آموزش و پرورش شروع شده و باید در مناطق آزاد نیز این تحول بنیادین را شاهد باشیم و نظام آموزشی در شان جمهوری اسلامی در این منطقه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و صنعتی بدون پیوست فرهنگی نتیجه بخش نخواهد بود، افزود:‌ زیربنای فرهنگ هرجامعه از آموزش و پرورش نشآت می گیرد و در واقع سازندگی از آموزش و پرورش آغاز می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: در تمام برنامه ها و پروژه های منطقه آزاد ماکو با دغدغه و پیوست فرهنگی دنبال می شود.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو اداره این مناطق را نمونه ای از اقتصاد بدون نفت عنوان کرد و گفت: منطقه آزاد ماکو ریالی از بودجه ملی دریافت نمی کند و با درآمدهای منطقه نمی توان تمام نقایص زیرساخت ها را رفع کرد بلکه درآمدهای منطقه باید برای ارتقا و امکانات مضاعف برای آموزش صرف شود.

گروسی از برقراری مالیات بر حقوق شاغلین بخصوص معلمان در منطقه آزاد به عنوان یک منطقه مرزی انتقاد کرد و گفت:‌ درکشورهای توسعه یافته به وضعیت رفاه معلمان بیشتر از اقشار دیگر توجه می شود .

معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه خود به منطقه آزاد ماکو در جلسه شورای منطقه آزاد ماکو حضور یافت و  همچنین بعد از پایان جلسه، معاون وزیر با حضور در مدارس شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت بازدید به عمل آورد.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + بیست =

دکمه بازگشت به بالا