اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو: تعارض در تفسیر قوانین مالیاتی عمده مشکل بخش تولید منطقه آزاد ماکو است

به گزارش خبرماکو – مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: عمده مشکل واحدهای تولیدی منطقه، تعارض در تفسیر قوانین و مقررات مالیاتی، ‌تامین مواد اولیه، تامین مالی و سرمایه در گردش است.

محمدرضا عبدالرحیمی چهارشنبه‌شب در جلسه بررسی و رفع موانع تولید منطقه آزاد ماکو اظهار داشت: در سال تولید، مانع زدایی ها و پشتیبانی ها، واحدهای اقتصادی منطقه باید با حمایت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان بدون مانع و چالش در مسیر توسعه و تقویت تولید حرکت کنند.

وی افزود: واردکنندگانی که امروز به تولید کننده در سطح منطقه تبدیل شده اند، مستلزم حمایت و پشتیبانی هستند و تکلیف همه ما در این فرایند تسهیل گری و حمایت جدی است.

رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو، تامین امور زیربنایی از جمله آب و گاز در شهرک‌های صنعتی منطقه، تامین مواد اولیه پتروشیمی پایه، مواد اولیه ورق های فولادی واحدهای تولیدی لوازم خانگی را  با حمایت کارگروه خواستار شد.

عبدالرحیمی تاکید کرد: تمام تلاش سازمان منطقه آزاد برطرف کردن مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی با پیگیری از سازمان ها و دستگاه های استانی و ملی است و در این خصوص تا حدی که در توان داریم در رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: به جدّ پیگیر حل مشکلات واحدهای تولیدی در مناطق آزاد هستیم

با حضور دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد؛ موانع پیش روی تولید در منطقه آزاد ماکو بررسی می شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی و رییس کارگروه رفع موانع تولید استان نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته ۱۲۲ جلسه با بیش از ۴۰۰ مصوبه در استان برگزار شد که ۲۰۰ مصوبه در راستای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی اعم از سرمایه ثابت و سرمایه در گردش در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بود.

نادر صادقی افزود: مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در ارتباط با بانک ها دستگاه های اجرایی اعم از ‌دارایی، مالیات برق، گاز و مخابرات در این کارگروه ها رفع شده است.

غلامرضا بابایی، رییس سازمان صنعت، ‌معدن و تجارت و دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان غربی نیز در این جلسه منطقه آزاد ماکو را پیشران تولید در استان یاد کرد و افزود: زمینه های سرمایه گذاری در این منطقه فراهم است و باید شرایطی فراهم شود تا ساختار واقعی منطقه آزاد با اجرای کامل قوانین خاص این مناطق به معنای واقعی آزاد باشد.

به گزارش خبرماکو، در این جلسه در خصوص کمبود مواد اولیه تولید ورق های فولادی شرکت تولید لوازم خانگی فرسازان ماکو، ‌ کمبود مواد اولیه واحدهای پتروشیمی پایه گروه  ماوی، مشکلات شهرک های صنتی از جمله موضوع تامین آب این شهرک، ‌ مشکلات تامین گاز شرکت روان ذوب، ‌پوشش مخابراتی شهرک صنعتی شماره یک و تامین مالی شرکت آذرفام و چالش ها مالیات واحدهای اقتصادی برخوردار از معافیت مالیاتی موضوع ماده ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، قیمت تمام شده محصولات کارخانه سیمان ماکو و مشکلات دیگر واحدهای تولیدی مورد بررسی قرار گرف  و تصمیمات مقتضی در این ارتباط اتخاذ شد.

منطقه آزاد ماکو شامل شهرستانهای ماکو، شوط و پلدشت که در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نوزده =

دکمه بازگشت به بالا