اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

مدیرعامل: ۱۰۰ میلیارد تومان برای مطالعات و اجرای سد شوط هزینه می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: ۵۰ میلیارد تومان از سوی دولت و ۵۰ میلیارد تومان دیگر از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو برای انجام مطالعات و اجرای سد شوط اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در حاشیه سفر به شهرستان شوط در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: این سازمان با همکاری فرمانداران منطقه در سال های جاری و آینده برنامه‌ریزی‌هایی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌ تمام شهرستان شوط دارد.
وی اضافه کرد: این پروژه‌ها از محل اعتبارات استانی(ردیف بودجه تملک) و سازمان منطقه آزاد ماکو اجرا می‌‌شود.
سلیمانی با بیان اینکه تا دهه فجر امسال پارک بانوان، سالن ورزشی بانوان، آبگرم شوط و پل ورمزیار این شهرستان افتتاح خواهد شد، افزود: برای پل خلیل‌آباد شوط و پارک شهر مرگنلر نیز حدود یک میلیارد تومان تخصیص یافته است.
وی بیان کرد: در بحث بهداشت و درمان، سلامت مدارس و تامین آب شرب این شهرستان نیز برنامه‌هایی وجود دارد تا ۲ روستای بیانچولی و تازه کند از این نعمت بهره شوند.
به گزارش ایرنا، منطقه آزاد ماکو به عنوان یکی از هفت منطقه آزاد کشور به لحاظ محدوده جغرافیایی منطبق بر شهرستان های ماکو، شوط، پلدشت و شهر مرزی بازرگان بوده و در دولت تدبیر و امید به الگویی برای اقتصاد مقاومتی تبدیل شده است.
مساحت این منطقه حدود پنج هزار کیلومتر مربع بوده و به تنهایی بیش از ۷۵ درصد کل مساحت مناطق آزاد کشور را به خود اختصاص داده و دومین منطقه آزاد بزرگ دنیاست.
این منطقه در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار دارد و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب ۱۳۰ و ۱۴۰ کیلومتر است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 13 =

دکمه بازگشت به بالا