اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

مدیر غذا و داروی منطقه آزاد ماکو: سلامت جامعه را قربانی قاچاق نمی کنیم

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه امسال نظام ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت در این منطقه اجرا می شود، گفت: سلامت جامعه را قربانی قاچاق کالاهای سلامت محور نمی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری حبر ماکو، دکتر اسلام یادگاری روز یکشنبه در جلسه ای با حضور فعالان حوزه تولید و واردکنندگان حوزه سلامت در منطقه آزاد ماکو افزود: فرآورده های غذایی و دارویی شامل تمامی کالاهای دارویی، داروهای گیاهی، فرآورده های بیولوژیک، مکمل های تغذیه ای، شیر خشک، فرآورده های خوراکی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، تجهیزات و ملزومات پزشکی و لوازم کودک است که با دقت بسیار روند ورود آنها مورد رسیدگی قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: هدف اصلی از اجرای طرح ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت فرآورده های سلامت، شناسایی فرآورده های اصیل از طریق ایجاد رابطه شفاف و مشخص مسوولیتی بین این گونه فرآورده ها و شرکت های مشخص صاحب پروانه و ایجاد امکان پاسخگویی مشخص برای مصرف کنندگان و سایر افراد و سازمان های مرتبط است که شامل تمامی محصولات وارده به منطقه آزاد ماکو خواهد شد.
وی بیان کرد: با نصب برچسب شناسه اصالت کالا، مشکل فرآورده های سلامت وارداتی به منطقه آزاد ماکو حل می شود.
مدیر غذا و داروی سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: این شناسه در ابعاد ۲۰ در ۴۰ میلی متر، روی اجناس وارداتی الصاق می شود که کد ۱۶ رقمی روی آن، از طریق تلفن گویای ۶۱۸۵- ۰۲۱ – ارسال کد ۱۶ رقمی به سامانه ۲۰۰۰۸۸۲۲ – از طریق سامانه و سایت www.ttac.ir قابل رهگیری است.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، منطقه آزاد ماکو از جمله مبادی ورود کالا به آذربایجان غربی به شمار می رود که مرز مهم بازرگان در این منطقه فعال است.
مرز بازرگان که دروازه ورود ایران به کشورهای اروپایی به شمار می رود در فاصلهٔ یک کیلومتری شهر بازرگان از توابع شهرستان ماکو در آذربایجان غربی قرار دارد؛ این گمرک در سال ۱۳۰۵ شمسی راه اندازی شده و تنها مرز ۲۴ ساعته و بین‌المللی مابین ایران و ترکیه است

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 3 =

دکمه بازگشت به بالا