آذربایجان غربیاجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکواستان هاشهرستان هاماکو

مدیر یکی از پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی بازداشت شد

 رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از بازداشت مدیر یکی از پایانه‌های مرزی این استان خبر داد و گفت: این فرد به اتهام اخذ رشوه تفهیم اتهام و با صدور قرار قانونی بازپرس رسیدگی کننده، بازداشت شد.

 رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از بازداشت مدیر یکی از پایانه‌های مرزی این استان خبر داد و گفت: این فرد به اتهام اخذ رشوه تفهیم اتهام و با صدور قرار قانونی بازپرس رسیدگی کننده، بازداشت شد.

به گزارش خبرماکو به نقل از روابط عمومی دادگستری آذربایجان غربی، ناصر عتباتی افزود : در پی اطلاع از سوء جریان در یکی از پایانه‌های مرزی استان با انجام اقدامات و تحقیقات دقیق اطلاعاتی و فنی تحت نظر مقام قضایی، جرم ارتکابی در پایانه مزبور کشف و متهم دستگیر شد.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با بیان اینکه متهم با همکاری عوامل دیگری از کارکنان این پایانه مرزی گروه مجرمانه‌ای تشکیل داده و مرتکب جرم ارتشاء می‌شدند، یادآورشد: علاوه بر متهم اصلی فرد دیگری نیز که همکاری موثری در ارتکاب این جرم داشت دستگیر و هر دو متهم با قرار قانونی بازداشت شدند.

عتباتی تاکید کرد: شناسایی عوامل و اشخاص مرتبط با جرم نیز در دستور کار قرار دارد.

پایانه‌های مرزی

بازدید رییس کل دادگستری آذربایجان غربی از حوزه قضایی ماکو

ناصر عتباتی روز دوشنبه به همراه مجیدی دادستان مرکز استان، اسدی معاون قضایی و رییس مرکز توسعه حل اختلاف استان و محمدزاده سرپرست معاونت مالی و پشتیبانی دادگستری استان از حوزه قضایی ماکو بازدید و با حضور در تمامی شعب دادگاه و دادسرا و شوراهای حل اختلاف با همکاران قضایی و اداری دیدار و از وضعیت حوزه قضایی اطلاع حاصل کردند.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی در این بازدید که با هدف بررسی وضعیت حوزه قضایی ماکو از لحاظ رسیدگی‌ها و ارائه خدمات به مراجعین و اطلاع از مشکلات و نیازمندی‌های آن به منظور اتخاذ تدابیر لازم در راستای بهبود عملکرد صورت گرفت، حرکت برنامه محور دستگاه قضایی ماکو را نیز از لحاظ اجرای برنامه عملیاتی ۱۴۰۱ استان و میزان دستیابی به اهداف این برنامه را مورد ارزیابی قرار داد.

مقام ارشد قضایی استان حین حضور در شعب محاکم ضمن دیدار با همکاران و تقدیر از تلاش‌ها و زحمات آنها سرعت، دقت و صحت در رسیدگی ها و اتقان در صدور آرا را خواستار شد.

عتباتی همچنین با تعدادی از مراجعین نیز گفت وگو و درخواست‌های آنان را استماع و دستورهای لازم را در مورد هر یک صادر کرد و در نشستی صمیمی با قضات دادگستری و دادسرا شرکت و مسایل و موضوعات مختلف را مورد بررسی قرار داد.

توانمندسازی اشتغال زندانیان اولویت اصلی دستگاه قضا در حوزه زندانبانی است

رییس کل دادگستری استان در جلسه بررسی راهکارهای توسعه بازرگانی و ایجاد فرصت‌های سرمایه گذاری بنیاد تعاون زندانیان کشور در ماکو که به منظور بررسی راهکارهای ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان برگزار شد، افزود: بهره‌گیری از ظرفیت موجود در زندان‌ها برای اشتغال و مهارت آموزی در طول دوران حبس یکی از ضروریات است و استفاده موثر از این فرصت مغتنم زمینه ساز اصلاح و بازگشت سعادتمندانه بزهکاران به جامعه است.

عتباتی ادامه داد: باید از ظرفیت‌های کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان در جهت توسعه و توانمندسازی اشتغال زندانیان و حمایت از کارآفرینان نهایت استفاده را کرد.

وی افزود: ما باید به گونه‌ای برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و اشتغال زایی را در زندان‌های استان عملیاتی کنیم تا زندانی اصلاح شده و بعد از آزادی، بازگشت مجدد به زندان نداشته باشد.

رییس شورای قضایی استان تاکید کرد: در نظام زندانبانی جمهوری اسلامی ایران، هدف آن است که تمهیداتی فراهم شود که با بازپروری و باز اجتماعی کردن مددجوی زندانی زمینه روی آوردن وی به بزه و در نهایت بازگشت به زندان را از بین برود بر همین اساس و با توجه به اینکه یکی از زمینه‌های بروز جرم، بیکاری و نداشتن شغل است بر همین اساس توانمند کردن زندانیان و کمک به آنها برای حرفه‌آموزی و اشتغال به یک حرفه و شغل آبرومند و درآمدساز، به عنوان یکی از اهداف دستگاه قضایی استان تعریف شده که در دوره تحول به این مهم، توجه دوچندان شده است.

در ادامه این نشست هر یک اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود پایان داد.

در این جلسه از زحمات آقایی فر رییس زندان ماکو و احسان محمدی مسوول اشتغال زندانیان ماکو و اکبری معاون زندان ماکو با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 4 =

دکمه بازگشت به بالا