اخبار منطقه آزاد ماکو

مرز بازرگان باز است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: گمرک بازرگان برخلاف اخبار منعکس شده در برخی سایت ها، باز است و تردد خودروها در آن جریان دارد.

 «حسین فروزان»  بسته بودن مرز بازرگان را رد کرد، افزود: به دنبال حمله به یک دستگاه کامیون ایرانی در مسیر شهر دغوبایزید به ایغدیر ترکیه که منجر به آتش سوزی این وسیله نقلیه شد، اخباری منبی بر مسدود شدن مرز بازرگان منتشر شد که این موضوع کذب بوده و جریان عبور و مرور خودروهای داخلی و خارجی از طریق این مرز ادامه دارد.4

وی افزود: اتفاقاتی در داخل ترکیه روی داده که منجر به آسیب دیدن برخی هموطنان شده و از طریق مراجع ذیربط نیز در حال پیگیری است اما این چنین نیست که این مرز متشنج به نظر برسد و تردد مرزی دچار وقفه شود.
فروزان تصریح کرد: تمام مرزهای کشور به بهترین نحو تحت کنترل است و هر رویدادی در آن طرف مرز نیز برای تصمیم گیری مناسب رصد می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: نیمه شب گذشته به مدت چند ساعت مرز از طرف ترکیه بسته شد تا بتوانند اوضاع را تحت کنترل درآورند اما امروز گمرک بازرگان به عنوان بزرگترین گمرک زمینی کشور کار عادی خود را انجام داده و مشکلی در مورد تردد خودروهای باری وجود نداشته است.
پیش از این نیز شاهین علیزاده فرماندار شهرستان ماکو ، از عادی بودن رفت و آمد در گمرک بازرگان خبر داده بود.
گمرک بازرگان به عنوان شاه راه ترانزیت کالا و مسافر میان ایران و ترکیه و همچنین کشورهای اروپایی و آسیای میانه و آسیا است و همه ساله هزاران کامیون ایرانی و خارجی از طریق آن تردد می کنند

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا