اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیفرهنگی و هنری

مشاور رییس جمهوری: اصلاح ساختار سازمانی و مالی مناطق آزاد در دستور کار شورای عالی است

به گزارش خبرماکو- مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه گفت: اصلاح و ارتقای ساختار سازمانی و مالی یه عنوان یکی از برنامه های کوتاه مدت دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مناطق آزاد سطح کشور در دستور کار امسال است.

حمیدرضا مومنی روز چهارشنبه در جمع معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو با بیان اینکه سازمان های مناطق آزاد باید در کمترین زمان بیشترین خدمات را به فعالان اقتصادی و مراجعان ارائه دهند، افزود: سه حوزه «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «روابط عمومی و امور بین الملل» و «تامین مالی» جزو حوزه های مهم سازمان هستند که باید مستقیما زیر نظر مدیران عامل سازمان فعالیت کنند.

وی از عدم انعکاس و اطلاع رسانی کافی عملکردها در بخش های مختلف انتقاد کرد و افزود: در برخی مناطق اقدامات قابل توجهی صورت گرفته که در دولت تدبیر و امید به میزان چندین برابر دوره های گذشته بوده اما مردم و مخاطبان سازمان های مناطق از این رویدادهای افتخارآفرین مطلع نیستند.

مشاور رییس جمهوری اضافه کرد: مناطق به گونه‌ای برنامه ریزی کنند تا با برنامه ریزی دقیق و اختصاص بودجه مناسب خروجی رسانه‌ای شایسته ای را ارائه دهند.

مومنی با تاکید بر اینکه  مناطق در حوزه شفاف سازی باید تمام تلاش خود را بکار ببندند، ادامه داد: باید فرایندهای سازمانی به گونه ای باشد که ارباب رجوع با کمترین مشکل و در کوتاه ترین زمان انتظارات قانونی خود را رفع کند.


بیشتر بخوانید:

سفر مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور به ماکو

مشاور رییس جمهوری: اجرای کامل قانون، مشکلات فعالان اقتصادی مناطق آزاد را رفع می‌کند


پیوست فرهنگی برای تمام پروژه‌ها در مناطق آزاد باید مطالعه شود

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همچنین در دیدار با ائمه جمعه شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت گفت: پروژه هایی که در مناطق آزاد تعریف می شوند، باید پیوست فرهنگی متناسب با فضای اجتماعی و فرهنگی همان منطقه داشته باشند و لازمه آن همفکری و هماهنگی مستمر نهادهای تاثیرگذار با اهداف واحد است.

مومنی با بیان اینکه توسعه در مناطق آزاد از مجاری جوامع محلی می گذرد، افزود: ایجاد منطقه آزاد در کانون های جمعیتی یکی از بزرگترین ایرادات برخی مناطق آزاد است که مطالبات مسوولیت های اصلی مناطق آزاد را تحت شعاع قرار داده و رسیدن به اهداف اصلی آن را با چالش‌های متعددی مواجه ساخته است.

وی ادامه داد: در مناطق آزاد باید توازن توسعه در ابعاد مختلف ایجاد بشود تا مناطق آزاد به عنوان یک الگوی تمام عیار توسعه قابل ارائه باشد.

وی با تاکید بر حل معضلات فرهنگی در کنار توسعه اقتصادی و عمرانی اظهار داشت: پایداری توسعه در تمامی عرصه ها به پیوست فرهنگی وابسته است و این مهم با هم افزایی محقق می شود.

در این نشست ائمه جمعه شهرستان های منطقه آزاد ماکو نیز به بیان نکته نظرات و مسائل مربوط به حوزه مذهبی و فرهنگی منطقه پرداختند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در سفر ۲ روزه  به منطقه آزاد ماکو از پروژه سد کرم آباد، روند احداث مدارس در دست احداث منطقه، پروژه احداث شبکه آبیاری تحت فشار و ایستگاه ایستگاه پمپاژ اراضی ۲۰۹۰ هکتاری بانک زمین بازدید کرد.

همچنین در روز دوم سفر جلسه ای با ائمه جمعه شهرستان های منطقه ماکو، شوط و پلدشت نیز با حضور وی برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا