اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادی

منطقه آزاد ماکو با توسعه زیر ساختهای صنعتی محلی مناسبی برای اجرای طرحهای صنعتی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: منطقه آزاد ماکو با توسعه زیر ساختهای صنعتی محلی مناسبی برای اجرای طرحهای صنعتی است.
به گزارش آوای آزاد آذربایجان، نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه امروز طی بازدیدی که از طرحهای عمرانی منطقه آزاد ماکو داشتیم، شاهد بودیم که منطقه آزاد ماکو در ایجاد زیر ساختها در کمترین مدت با موفقیت عمل کرده است، تصریح کرد: ایجاد زیر ساختها و رفع موانع مرز بازرگان بسیار مطلوب اجرایی شده که در این راستا احداث کمربندی، تعریض جاده ها و انبارهای وارداتی و صادراتی نشان از اتخاذ تدابیر و برنامه های مطلوب در منطقه است.03
وی تاکید کرد: جای دارد از مدیران منطقه آزاد ماکو برای اجرای این برنامه ها تشکر وِِیژه داشته باشم.
نعمت زاده در ادامه با بیان اینکه با همفکری می‌توان برای توسعه صنعت و سرمایه گذاری در این منطقه کمک کرد، خاطر نشان کرد: همانطور که در قانون و سفارش بزرگان و مقام معظم رهبری آمده مناطق آزاد را به عنوان جایگاهی برای تولید و اشتغال و صادرات باید باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در این زمینه در گذشته کمتر کار شده بنابراین همت دولت بر این است مناطق آزاد تبدیل به پایگاههای تولیدی و ایجاد ارزش افزوده برای صادرات باشد.
نعمت زاده خاطر نشان کرد: در این زمینه با مسئولان منطقه گفتگو شده و قرار بر این است، دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با همکاران ما در وزارت خانه بررسی طرحهای مناسبی را پیشنهاد کنند.
وی تاکید کرد: از سرمایه گذاران خارجی می خواهیم منطقه آزاد ماکو را که به عنوان محل مناسبی در مسیر جاده اصلی شرق به غرب قرار گرفته، مد نظر قرار دهند.
وی وجود آب فراوان و خط لوله سراسری گاز را عامل اصلی زیر ساخت های توسعه صنعتی در این منطقه خواند و گفت: با وجود معادن غنی و فراوان می‌توان زمینه ایجاد طرحهای خوب صادراتی انواع سنگهای مرغوب ایران و منطقه را در این منطقه ایجاد کرد.
نعمت زاده در پایان خاطر نشان ساخت: امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد رونق صنعتی در این منطقه باشیم و این منطقه محلی برای واردات کالاهای مصرفی نباشد

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 8 =

دکمه بازگشت به بالا