اخبار منطقه آزاد ماکواقتصادیسراسری

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:
سرمایه گذاری شستا در منطقه آزاد ماکو

منطقه آزاد ماکو قابلیت های لازم برای میزبانی از سرمایه گذاری شستا در حوزه های پتروشیمی،‌ زنجیره تولید محصولات لبنی و... را دارد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:‌ منطقه آزاد ماکو قابلیت های لازم برای میزبانی از سرمایه گذاری شستا در حوزه های پتروشیمی،‌ زنجیره تولید محصولات لبنی و دامی و نیز کشت گیاهان دارویی و احداث گلخانه های هیدروپونیک و .. را دارد و می تواند میزبانی باصرفه و مطمئن برای سرمایه گذاران باشد.

حسین گروسی در نشست رسمی با ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و استاندار آذربایجان غربی افزود:‌ منطقه آزاد ماکو با ظرفیت توسعه دامداری‌های صنعتی و در حال حاضر با تمرکز به دام سنگین را دارد و هم اکنون سرمایه گذاری های کلانی در این حوزه توسط شستا و بخش خصوصی در منطقه انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: قرار گرفتن بخش قابل توجهی از رودخانه مرزی ارس در منطقه و وجود سد ارس و سدهای مرتبط دیگر مثل کرم آباد همچنین وجود اراضی وسیع برای فعالیتهای مختلف بخش کشاورزی ( زراعت، باغداری، دامپروری، شیلات) و از همه مهمتر برخورداری از موقعیت استثنایی در حمل و نقل و ترانزیت کالا به واسطه اتصال به بازارهای اروپا و آسیای میانه هرگونه سرمایه گذاری در این منطقه بخصوص در زمینه گیاهان دارویی، کشت گلخانه ای و زنجیره محصولات دامی را موفق کرده است.

زنجیره تولید شیر
زنجیره تولید شیر

گروسی، کشاورزی و دامپروری را یکی از مهمترین محورهای اصلی کسب و کار های این منطقه عنوان کرد و از شرکت شستا و سرمایه گذاران خواست تا با بازدید از ظرفیت های منحصر به فرد منطقه نسبت به سرمایه گذاری در این حوزه ها اقدام نمایند.

 تفاهم نامه‌ای با هدف همکاری‌های مشترک در راستای سرمایه گذاری برای توسعه آذربایجان غربی به امضای محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی و ابراهیم بازیان مدیرعامل شستا نیز امضا شد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا