اخبار منطقه آزاد ماکو

موزه تخصصی طب در ارومیه راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرماکو به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، جواد آقازاده امروز در جلسه و دیدار کارکنان و هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار داشت: در سال‌های اخیر ضمن تعیین تکلیف و پیمان‌سپاری پروژه‌های نیمه تمام و ناقص عرصه سلامت در استان که مدت‌ها بلاتکلیف مانده بود، پروژه‌های جدید عمرانی بسیار مهم و اساسی نیز آغاز شده است.

وی تصریح کرد: با وجود بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر به دانشگاه علوم پزشکی تلاش شده بخشی از مطالبات کارکنان دانشگاه تا پایان سال ۹۴ پرداخت شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: علی‌رغم محدودیت‌های اعتباری و مالی سال گذشته به واسطه کاری جهادی و بسیجی امروز شاهد فعالیت‌های عمرانی مختلفی در عرصه سلامت هستیم که نشان از همدلی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی دارد.

وی تصریح کرد: احداث ۱۸۰ خانه بهداشت، بازسازی و نوسازی مراکز بهداشستی درمانی، بازسازی و بهسازی اورژانس‌ها، احداث بلوک‌های زایمانی، درمانگاه‌های تخصصی در کل استان، تکمیل ساختمان آزمایشگاه رفرانس بعد از سال‌ها توقف از جمله اقدامات درخشان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی است.

آقازاده اظهار داشت: تحت پوشش قرار دادن ۴۵۰ هزار نفر در حاشیه شهرها را از جمله دیگر اقدامات مهم در حوزه بهداشت آذربایجان غربی در سال ۹۵ است.

وی افزود: سال گذشته در حوزه درمان نیز با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد موفقیت‌های بزرگی در کاهش پرداختی از جیب مردم، ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان‌ها و توسعه و تجهیز بیمارستانی در سطح استان به‌ویژه در مناطق محروم بودیم.

آقازاده گفت: توجه به سلامت جسمی و روحی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی بسیار با اهمیت است بنابراین در بحث ورزش ضمن تکمیل مجتمع فرهنگی ورزشی ۹ دی در سایت نازلو که مدت‌ها به‌ صورت پروژه نیمه تمام باقی مانده بود و بدون اینکه منبع اعتباری مشخص داشته باشد با مدیریت بهینه مالی به بهره‌برداری رسید و در تمام سالن‌های ورزشی و خوابگاه‌ها تجهیزات ورزشی و بدنسازی نیز نصب شده است.

به گفته وی سال گذشته ساختمان درمانگاه‌های تخصصی و فوق تخصصی واقع در خیابان عمار ارومیه نیز به مبلغ ۶۳ میلیارد تومان خریداری شده و در حال تکمیل است که دارای دی‌کلینیک و ۵ اتاق عمل نیز هست و از بار اتاق‌های عمل بیمارستان امام خمینی(ره) خواهد کاست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به تاریخچه ۱۵۰ ساله طب در ارومیه، تأسیس موزه دانشگاه را از برنامه‌های آینده عنوان کرد و افزود: در این مجموعه‌ تاریخچه پزشکی منطقه در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 6 =

دکمه بازگشت به بالا