اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاماکو

نشست علما و مبلغین اهل تشیع و تسنن ماکو

به گزارش خبرماکو، نشست صمیمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، ‌امام جمعه و نماینده مجلس با علما و مبلغین اهل تشیع و تسنن شهرستان ماکو برگزار شد.

 امام جمعه شهرستان ماکو در این مراسم ضمن تبریک ایام عیدنوروز و سال جدید، ماه مبارک رمضان را ماه بهار قرآن و دعا و استغفار و ماه رحمت پروردگار عالمیان عنوان کرد و گفت: هدف اصلی خلفت انسان، تقرب به پیشگاه خداوند متعال است و پیامبران برای هدایت در این مسیر و عدم انحراف از آن مبعوث شده اند.

حجت الاسلام والسلمین سید محمد هاشمی با اشاره به تبلیغ دین الهی که از منظر امام علی وآیات قرآن از مهمترین وظایف پیامبران الهی است افزود: پیامبراکرم (ص) همچون طبیب در میان مردم می گشت و مریض های فکری واعتقادی را پیدا می نمود و با تبلیغ چهره به چهره آنان را هدایت به راه راست می کرد.

وی با اشاره به حدیث العلما ورثه الانبیاء بیان داشت:  وظیفه همه ما مبلغین دین و علما این است که هجمه و شبهات دشمنان را احصا و به جوانان پاسخگو باشیم.

امام جمعه ماکو اضافه کرد: منطقه آزاد به مروجان دین الهی در این برهه زمانی و تفکرات غلطی که دشمن در افکار جوانان ایجاد کرده کمک کند و با تقویت مساجد و کانون های فرهنگی، در گرایش جوانان به مساجد،‌قرآن و اهل بیت .  روحانیون را یاری نماید.

حجت الاسلام هاشمی به نامگذاری امسال به نام مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و گفت: تمام دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم باید با تمام قوا به میدان بیایند.

وی تقویت باورهای دینی مردم را در راستای مهار تورم با اهمیت دانست و بیان داشت: تبلیغ تولید داخلی در راستای جذب سرمایه گذاران می تواند توسط علما اثرگذار باشد.

نماینده مردم ماکو شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: برای تحقق شعار سال همه باهم باید تلاش کنیم .

محمد علی پور با اشاره به پیگیری برای اتمام عملیات گازرسانی به مناطق محروم که از نعمت گاز محروم بودند، گفت: با پیگیری هایی که انجام شد عملیات گازرسانی به بخش های بورالان آغاز شد.

وی از پیگیری برای راه اندازی تصفیه خانه ماکو خبرداد و اضافه کرد:  ۱۰۰ میلیارد تومان وام با ضمانت دولت به همین منظور تخصیص یافته استکه به دلیل بالا رفتن درصد وام بانکی مشکلاتی ایجاد شده بود که با پیگیری هایی که انجام شد بزودی تخصیص می یابد.

نماینده مجلس تفاهم و همدلی بین فرمانداری و سازمان منطقه ازاد را خوب توصیف کرد و ادامه داد: در غائله ماه های اخیر نوک حمله دشمن به سمت حجاب و روحانیت بود و به دنبال تفرقه بین مردم بودند که با درایت رهبری و مردم ناکام ماندند.

علی پور افزود: با تاکید مشاور رئیس جمهورو دبیرشورای عالی مناطق آزاد و ویژه، امورات فرهنگی جزو برنامه های مناطق آزاد است و در این خصوص اقدامات خوبی از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو در حال اجرا می باشد.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هجده =

دکمه بازگشت به بالا