اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاماکو

نصب لیبل های امنیتی و بهداشتی در کشتارگاه دامی شهرستان ماکو

به گزارش خبرماکو، رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو گفت: این شهرستان، یکی از پیشروترین شهرستان‌ها در انجام قوانین ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور است.

 فاطمه آیرم روز یکشنبه  در گفت و گو با خبرنگار خبر ماکو اظهار داشت: شهرستان ماکو از اولین شهرستان‌های استان است، که در کشتارگاه سنتی نسبت به کار گیری مسئول فنی قبل و بعد از کشتار را از سال ۱۳۹۶ اقدام نموده و در حال حاضر هم به عنوان شهرستان پیشتاز در الزام نصب لیبل های امنیتی و بهداشتی و نظارت بهداشتی و تشخیص جنسیت دام اقدام نموده است .

وی افزود: با الصاق این لیبل های امنیتی و بهداشتی در کنار مهر بهداشتی دامپزشکی و پلمپ های نظارت شرعی شهروندان با اطمینان خاطر می توانند گوشت مصرفی خود را از مراکز مجاز تهیه نمایند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو اضافه کرد: الصاق پلمپ های امنیتی پلاستیکی، به منظور افزایش کیفیت واطمینان ازلاشه های استحصالی از نظر جنس و نوع دام کشتاری درکشتارگاه وجلوگیری از کشتار غیر مجاز وعرضه آن در مراکز عرضه (قصابیها) صورت می گیرد.

به گزارش خبرماکو، کشتارگاه ماکو نیمه‌صنعتی و مشابه کشتارگاه‌های دهه ۷۰ کشورهای اروپایی است و پس از کشتار، لاشه‌های دام به مدت ۱۸ ساعت در سردخانه ۲ تا چهار درجه سانتی‌گرادی نگهداری و با استفاده از خودرو یخچال‌دار بین مراکز عرضه تحت نظارت اداره دامپزشکی توزیع می‌شود.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 12 =

دکمه بازگشت به بالا