اخبار منطقه آزاد ماکوشهرستان هاماکوورزشی

 نصب و راه اندازی دیواره صخره نوردی در ماکو

به گزارش خبرماکو، معاون فرهنگی، ‌اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با مشارکت سازمان دیواره صخره نوردی در سالن ورزشی بانوان ماکو نصب و راه اندازی می شود.

مهدی خلف خانی روز سه شنبه در بازدید ازعملیات احداث و نصب دیواره سنگ نوردی منطقه آزاد ماکو به خبرنگار خبرماکو بیان کرد: این دیواره به ارتفاع ۵ متر برای صعودهای بولدرینگ و صعود لید با مشارکت سازمان منطقه آزاد ماکو در حال احداث است.

وی همچنین در ادامه به اهمیت ورزش سنگ نوردی در منطقه آزاد که دارای صخره ها و سنگ های طبیعی مناسب برای مسابقات بین المللی اشاره کرد و افزود: این دیواره در ۵ زون و به مساحت ۱۴۵ مترمربع در سالن ورزشی بانوان شهرستان ماکو احداث می‌شود.


بیشتر بخوانید: معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد ماکو: منطقه آزاد ماکو در آینده نزدیک مقصد اول گردشگران خواهد بود


معاون فرهنگی، ‌اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ماکو ادامه داد: بهترین تبلیغ برای هر رشته ورزشی یافتن استعدادهای نوجوان و جوان در آن رشته و مقام آوری در رقابت هاست .

وی اظهار داشت: رشته سنگ نوردی یکی از رشته های مدال آور در عرصه های بین المللی است و ورزشکاران منطقه آزاد ماکو استعدادهای خوبی در این زمینه دارند که باید حمایت بیشتری از آنان صورت گیرد.

منطقه آزاد ماکو بزرگترین منطقه آزاد ماکو کشور شامل شهرستانهای ماکو، شوط و پلدشت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پانزده =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا