پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

امسال ۵۰۰ واحد مسکن در پلدشت مقاوم می‌شود

هشت باب مسکن مددجویی در شوط افتتاح شد

به گزارش خبرماکو – مدیر کمیته امداد شوط گفت: هشت باب مسکن مددجویی به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این شهرستان افتتاح و تحویل مددجویان شد.هشت باب مسکن مددجویی در شوط افتتاح شد

محرم آقاپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرماکو اظهار داشت: این مساکن مددجویی با مشارکت قرارگاه بسیج سازندگی سپاه و سازمان منطقه آزاد ماکو احداث شده است.

وی با بیان اینکه این مساکن در زیربنایی ۵۵ مترمربعی بنا شده است، افزود: برای احداث این واحدهای مسکونی افزون بر پنج میلیارد ریال توسط قرارگاه سازندگی، طرح های مسکن کمیته امداد و در آمدهای سازمان منطقه آزاد ماکو هزینه شده است.

مدیر کمیته امداد شوط اضافه کرد: تا پایان سال ‌جاری چهار باب واحد مسکونی دیگر نیز به مددجویان این نهاد تحویل داده خواهد شد که برای این واحدها افزون بر سه میلیارد ریال هزینه شده است.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌ های مردمی آغاز کرد و ۴۰ سال از فعالیت این نهاد می ‌گذرد.

در سال‌ های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال‌ های اخیر وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک ‌های مشاوره‌ای بخشی از این وظایف است.

کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار این شهرستان با بیش از ۵۶ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

شوط یکی از شهرستان‌های شمالی آذربایجان‌غربی است که در داخل محدوده منطقه آزاد ماکو قرار دارد.