پایگاه خبری خبرماکو

اطلاع رسانی خبر های ماکو ، شوط؛ پلدشت و چالدران ( دوهفته نامه آوای آزاد)

هفته بازار و مراکز پرتردد چالدران تا اطلاع ثانوی تعطیل است

به گزارش خبرماکو – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار چالدران با اشاره به اینکه موج دوم کرونا آغاز شده، گفت: با هدف کنترل و شیوع بیشتر اهفته بازار و مراکز پرتردد چالدران تا اطلاع ثانوی تعطیل استین بیماری هفته بازار، میادین دواب، تفرجگاه‌ها و آبگرم معدنی در این شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

اصغر فراهانی روز یک‌شنبه در جلسه کارگروه پیشگیری و کنترل بیماری های واگیردار با محوریت راهکارهای مقابله با بیماری‌های فصلی تابستان و کرونا اظهار داشت: مراقبت فردی و اجتماعی مهمترین اصل برای پیشگیری از شیوع بیماری های ویروسی به ویژه کروناست و مردم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده مدوام از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، خود را از آسیب این بیماری مصون کنند.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری و همراهی همه ادارات و نهادها با شبکه بهداشت و درمان و رعایت توصیه آنان افزود: به دلیل انتشار ویروس کرونا در استان و بروز وضعیت قرمز، با هدف کنترل ادامه انتشار ویروس و پیشگیری از بروز سایر بیماری‌های فصلی، بازارهای هفتگی، میادین دواب و تفرجگاه‌ها و آبگرم معدنی “ایستی سو” تعطیل است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار چالدران اضافه کرد: همچنین برگزاری مراسم و اجتماع از جمله عروسی و ترحیم در تالارهای عمومی و حتی در باغ‌های شخصی شهری و روستایی تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و با افرادی که سهل انگاری کرده و امنیت بهداشتی مردم شهرستان را به خطر بیندازند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به ممنوعیت انباشت فضولات حیوانی در معابر روستایی و نامناسب بودن دفع آب‌های سطحی در روستاها، بر رعایت موازین بهداشتی تاکید کرد و ادامه داد: در جهت جلوگیری از شیوع هرگونه بیماری‌های واگیردار، دهیاران با همکاری مجموعه شبکه بهداشت و درمان  در کمترین زمان نسبت به جمع آوری فضولات حیوانی و ساماندهی دفع آب‌های سطحی در روستاها اقدام کنند و در جهت کیفیت بخشی و استمرار خدمات، بخشداران مرکزی و دشتک نسبت به پیشبرد امور نظارت مداوم داشته باشند.

وی با اشاره  به اینکه حضور کارکنان در ادارات با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک انجام گیرد، افزود: مراجعه کنندگان به ادارات نیز ملزم به استفاده از ماسک هستند و در غیر این صورت از ورود آنان به ادارات جلوگیری خواهد شد.

چالدران در شمال آذربایجان غربی قرار دارد و از جمله شهرستان های محروم استان به شمار می رود.

چالدران ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد