اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکوپلدشتشهرستان ها

هفته بسیج در پلدشت

به گزارش خبرماکو، همزمان با هفته بسیج، در شهرستان پلدشت جشنواره بازی های بومی در روستای عشایر نشین برگزار و تعداد۲۰۰بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

**جشنواره بازی های بومی محلی در پلدشت

در گرامیداشت هفته بسیج جشنواره بازی های بومی محلی با شرکت ورزشکاران ۵ روستای عشایر نشین پلدشت برگزار شد

 سرهنگ عطاری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پلدشت در این خصوص اظهار داشت: بازی های بومی و محلی بمناسبت هفته بسیج بین ۱۵۰ نفر از ورزشکاران ۵ روستای عشایر نشین شهرستان پلدشت با هدف ایجاد شور نشاط بین مردم جامعه برگزار شد.

وی ادامه داد:  این بازی ها جایگزینی برای وابستگی کودکان به بازی های آسیب زای رایانه ای است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان پلدشت  اضافه کرد: بازی هایی که نسل امروز و دیروز را به هم پیوند میده و روحیه شادی و نشاط را در جامعه تقویت می کند.

سرهنگ پاسدار عطاری گفت: بازی های بومی و محلی گنجینه ای تمام نشدنی از فرهنگ ناب هستند با زنده نگه داشتن انها هم اصالت خودمان را حفظ کردیم و هم سلاما جسم مان را تضمین می کنیم .

وی بیان کرد: مناطق عشایری نشین از قدیم محل انجام بازی های بومی و محلی گوناگون و خلاقانه بوده است و بازی هایی که هنوز هم روستاییان سر گرم و دلگرم می کندو بازی هایی که هر کدام از ویژه گی های خاص منطقه و مردم منطقه نشات گرفته است.
**توزیع ۲۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان توسط سپاه پلدشت
سرهنگ پاسدار جلیل احمدی، جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت گفت: همزمان با هفته بسیج  ۲۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان شهرستان در حال توزیع است.

وی ادامه داد: پس از بیانات مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان مبنی بر همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اقدام به توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان این شهرستان کرد.

جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت اضافه کرد: در همین راستا نیازمندان توسط پایگاه ها در محلات مختلف شهرستان و با برنامه ریزی کامل شناسایی و سازماندهی شده اند تا این کمک ها به دست آنها رسانده شود.

وی اظهار کرد: این تعداد  بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد و چهارصد میلیون ریال درحال توزیع است.

سرهنگ پاسداراحمدی  افزود: این بسته ها از محل اعتبارات معاونت محرومیت زدایی و مردم یاری سپاه شهدا آذربایجان غربی، ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت و خیّرین تامین شده است.

پلدشت یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا