اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

همایش بزرگ ازدواج آسان در ماکو برگزار شد

همایش بزرگ ازدواج آسان در ماکو برگزار شد.
به گزارش آوای آزاد آذربایجان، همایش بزرگ ازدواج آسان و تجلیل از الگوهای برتر در بین زوجهای جوان شهرستان ماکو در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد واحد ماکو برگزار شد.
شاهین علیزاده فرماندار ماکو و رئیس ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به افزایش آمار طلاق نسبت به سالهای گذشته در این شهرستان گفت: باید در اجرایی نمودن این امر الهی عجله نکرد و نهایت دقت را لحاظ نمود.
وی در ادامه افزود: جوانان باید در انتخاب همسر علاوه بر شناخت عمیق و درست، با خانواده مشورت نموده و از بزرگان نظرخواهی نمایند.40904
علیزاده با تشکر از اقدامات شایسته مدیران بانکی بابت اهدای وام های ازدواج در ماکو گفت: به حول قوه الهی  و نظر جدی دولت تدبیر و امید  بر این اصل،  قدم های شایسته ای برداشته شده است.
در این مراسم امام جمعه ماکو نیز با اشاره به ضروری بودن امر ازدواج در جامعه گفت: ازدواج یک امر الهی و از واجبات دینی میباشد چرا که  ازدواج کامل کننده نیمه دین می باشد.
حجت الاسلام رنجبری افزود: از جوانان و البته خانواده هایشان میخواهیم در تعیین مهریه و اقلام جهیزیه خیلی سختگیر نباشند.
امام جمعه ماکو در خطاب به دانشجویان مجرد حاضر در مراسم  گفت: اگر میخواهید در آینده زندگی خوبی داشته باشید باید از تجملات به دور باشید.
وی گفت: اگر از دیدگاه روانشناسی به این مسئله بپردازیم خواهیم دریافت که اگر انسان خود را بشناسد می تواند شریک زندگی خوبی برای خود انخاب نماید.

منبع ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا