اجتماعیاخبار منطقه آزاد ماکو

همزمان با دهه فجر؛ ۱۳۰ طرح اشتغال مددجویی در شوط به بهره برداری می رسد

منطقه آزاد ماکو – ماکو – مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط گفت: همزمان با دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۳۰طرح اشتغال مددجویی در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، محرم آقاپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح ها در بخش های مختلف خدماتی، صنعت، کشاورزی، قالیبافی و دامپروری است.
وی اظهار داشت: برای این طرح ها ۲۰ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبارات امدادی پرداخت شده و ۱۳۰ خانوار از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شده اند.
وی ادامه داد: جمعیت مددجویی شهرستان شوط با اشتغال برخی از مددجویان، در حال حاضر به سه هزار و ۹۵۴ نفر رسیده است.
به گزارش خبرماکو پرویز فتاح، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) چندی پیش سیاست‌های اشتغال مددجویان تحت حمایت کمیته امداد با اولویت مناطق مرزی، محروم و روستایی و اعطای امتیاز ویژه به برخی از مددجویان را ابلاغ کرد.
بر اساس این سیاست ها، از طریق استعدادسنجی، آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و اعطای وام، زمینه توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانوارهای نیازمند فراهم می شود تا نیازمندان در تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی نقش موثری داشته باشند.
در این بخشنامه مناطق مرزی، محروم و روستایی در اولویت اجرای طرح‌های اشتغال قرار دارد و طرح های متناسب با شرایط اقلیمی هر منطقه یا طرح های منجر به مهاجرت معکوس از شهر به روستا حمایت می‌شود.
علاوه بر این به مددجویان مجری طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان و کارآفرین و طرح‌های مربوط به اشتغال مردانی که با زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد ازدواج کنند یا سرپرستی ایتام را بر عهده گیرند، امتیاز ویژه اعطا می‌شود.
کل خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) شوط ۲ هزار و پنج خانوار با سه هزار و ۹۵۴ نفر جمعیت است؛ این شهرستان با بیش از ۵۶هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا