اخبار منطقه آزاد ماکوفرهنگی و هنری

همزمان با چهارمین روز از ایام الله دهه فجر؛ کلنگ ۲ باب مدرسه ۶ کلاسه در روستاهای ماکو به زمین زده شد

همزمان با چهارمین روز از دهه فجر با حضور مسئولان منطقه آزاد ماکو، کلنگ ۲ باب مدرسه خیر ساز در روستای محمد کندی و باغچه جوق به زمین خورد.

به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو، اکبر باباپور در حاشیه این آئین گفت: مدرسه شش کلاسه در روستای محمد کندی در مساحت ۶۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال با مشارکت خیرین و ستاد نوسازی استان احداث می شود.

وی با تاکید بر اینکه این مدرسه در ۲ طبقه مجهز به نمازخانه، اتاق مدیران، معلمان و سالن امتحانات احداث می شود اظهار داشت: همچنین مدرسه شش کلاسه دیگری در روستای باغچه جوق ماکو در مساحت ۷۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال با مشارکت خیرین و ستاد نوسازی مدارس استان احداث می شود.

مدیر آموزش و پرورش ماکو افزود: زمان ساخت هر دو مدرسه به صورت همزمان در فصل کاری جدید آغاز و طی ۶ الی ۱۲ ماهه کاری در سال تحصیلی جدید به مرحله بهره‌برداری می رسد.

وی تاکید کرد: این دو مدرسه زمینه را برای آموزش ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دختر و پسر فراهم می کند که با هدف تدریس دروس مدارس ابتدایی و متوسطه اول احداث می شود.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید ۱۰ مدرسه توسط خیرین مدرسه ساز در شهرستان ماکو ساخته و به بهره برداری رسیده است.
وی تاکید کرد: علیرغم تلاش های صورت گرفته ، مدارس ۱۵ روستای این شهرستان هنوز در کانکس مستقر می باشد که نیاز به حمایت های دولت و خیرین می باشد.
به گزارش پایگاه خبری خبر ماکو،با اجرای این دو طرح ۲۱درصد روستای شهرستان ماکو از طرح های هادی روستایی بهرمند می شوند.

خبر ماکو در تلگرام خبر ماکو در اینستاگرام

حمید قاسمی

خبرنگار، عکاس خبری و روزنامه نگار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا